Modny bob z grzywką – różne warianty i inspiracje

Fryzury „na boba” są dzisiaj bardzo modne, zwłaszcza, że mają różne możliwości stylizacji i świetnie pasują do włosów krótkich, długich, ale i średnich. Można tu wykorzystać zarówno grzywkę prostą, układającą się ze środka, jak i z boku – a to także zwiększa ilość wariacji i pozwala je dopasować do różnych kształtów twarzy.

Bob z grzywką – dla kogo?

Zanim zdecydujemy się na uczesanie w tym trendzie, warto wiedzieć, komu będzie ono pasować, a komu niekoniecznie. I tu ciekawostka: choć większość fryzur wykonywanych w salonach można przypisać do konkretnego typu cery, owalu twarzy czy kolorytu skóry, to bob jest pomysłem absolutnie uniwersalnym! Duża liczba jego odmian sprawia, że dobry fryzjer wykona ścięcie i uczesanie u każdej kobiety, bez względy na typ urody, owal twarzy czy specyfikę cery. Kluczem jest tutaj właściwe cięcie i wykończenie, które np. może wysmuklić szyję, podkreślić rysy twarz, schować za duże czoło lub uwypuklić niskie, dobrać typ grzywki tak, by wydobywał na wierz najpiękniejsze kobiece cechy.

Jakie warianty może mieć bob z grzywką?

  • Klasyczny – z włosem opadającym na linię szczęki i pozwalającym optycznie wydłużyć szyję
  • Z grzywką czesaną na boki – idealny do twarzy okrągłej i kwadratowej, dzięki czemu wyeksponuje rysy i jednocześnie nie pogrubi
  • Krótki z grzywką – w tej odmianie włos ledwo wystaje za policzki, a uczesanie doskonale odciąża kosmyki włosów.
  • Krótki z grzywką na boki – jak wyżej, ale grzywka formowana jest na boki a nie na wprost. Ta opcja dodaje wrażenia nonszalancji wyglądu, lekkiej niesforności i beztroski. Niektórzy określają ją jako typ „fajnej dziewczyny z sąsiedztwa”.
  • Długi bob (tzw. long) – podkreśli kości policzkowe i oprawę oczu oraz odmłodzi. Świetnie wygląda na prostych włosach.
  • Long z grzywką na boki – bardzo elegancki i nie skracający fryzury, co sprawia, że spodoba się osobom ceniącym nieco dłuższe włosy, bez ich cięcia do linii szczęki
  • Asymetryczny z grzywką – asymetria polega tu na ścięciu jednej strony włosów na głowie zdecydowanie krócej, a drugiej dłużej. Całość jest bardzo efektowna i pozwala w przyjemny dla oka sposób zakładać włosy za ucho.
  • Blunt bob – idealnie gładki, z nieklasycznym cięciem i prosta grzywką. Idealnie harmonizuje długość twarzy z włosami.
  • Blunt z grzywką na boki – bajecznie prosty w wyglądzie i zarazem szykowny. Najlepsze w wydaniu cięcia włosów powyżej ramion, z przycięciem w stronę twarzy.
  • Cieniowany z grzywką – artystyczna wizja pełna swobody i uroku. Do tego podkreśli kości policzkowe i sprawi, że kobiety o włosach cienkich od razu zauważą ich większą objętość.