Modne zielone paznokcie- inspiracje

0
(0)

Zielone paznokcie to coś, na co decyduje się na co dzień tylko pewna część kobiet lubiąca żywy, odważny i niestandardowy manicure. Bardziej doceniany staje się przeważnie w lato, kiedy królują jaskrawe, wakacyjne odcienie. Wtedy też zielone paznokcie współgrają dobrze z lekkimi, letnimi stylizacjami. Nie znaczy to jednak, że w zimę nie znajdzie się dla zielonego manicure miejsce. Jego chłodne i ciemniejsze odcienie to przecież hit ostatnich jesienno-zimowych sezonów. W tym artykule podpowiemy wam, jak dobrać zieloną stylizację do okoliczności, pory roku i stroju. 

Zielone paznokcie- inspiracje

zielone paznokcie hybrydowe

Oprócz decyzji o odcieniu, zdobieniach i kształcie naszych paznokci musimy jeszcze podjąć decyzję, co do metody stylizacji. Jeżeli planujemy manicure tylko na jedną szczególną okazję i dopasowujemy go do stroju a następnie zamierzamy zmienić, to możemy postawić na malowanie klasycznym, zwykłym lakierem. Jeżeli jednak chcemy cieszyć się naszym zielonym kolorem na co dzień to zdecydowanie lepszym wyborem będzie manicure hybrydowy. Zapewni on trwałość stylizacji na co najmniej 2 tygodnie, a my nie musimy martwić się odpryskami i uszczerbkami.

zielone paznokcie świąteczne

Najmodniejszym odcieniem na świąteczne stylizacje jest butelkowa zieleń. Doskonale komponuje się ona ze srebrnymi, złotymi i czerwonymi ozdobami. Bardzo popularnym motywem są białe renifery na ciemnozielonym tle. Najczęściej przyozdabiamy je dodatkowo brokatowymi wstążeczkami. Świetnie będą wyglądały w towarzystwie czerwonych prezentów czy czapek Mikołaja. 

paznokcie zielone z brokatem

W okresie zimowym największym powodzeniem wciąż cieszą się paznokcie w odcieniu butelkowej zieleni. Na specjalne okazje,  do wieczorowego stroju szczególnie dobrze będą one komponowały się z brokatem. Jeżeli chcemy naprawdę błyszczeć to możemy śmiało zdecydować się na pokrycie brokatem wszystkich paznokci. Jeżeli zależy nam na delikatniejszym efekcie, to możemy przyozdobić brokatem tylko serdeczny palec. Kolor brokatu, który najlepiej komponuje się z butelkową zielenią to ciemna zieleń, czerwień, złoty, srebrny i czarny. 

zielone paznokcie ze złotem

Paznokcie w odcieniu butelkowej zieleni ze złotem to jedno z najbardziej eleganckich połączeń. To idealna stylizacja wieczorowa w stylu glamour. Idealnie wypada połączenie butelkowej zieleni ozdobionej złotymi wzorami zestawionej z paznokciami pomalowanymi bardzo wyrazistym, złotym lakierem. Kolejną stylizacją, która będzie hitem także tego sezonu jest crystal nails- paznokcie, które przypominają wyglądem przekrojony szlachetny kamień, który uzyskuje się poprzez połączenie butelkowej zieleni i złota.

Zielone paznokcie jako objaw choroby.

Zielone paznokcie to niezwykle pożądana stylizacja. Czasem jednak bywa tak, że zielony kolor na paznokciach pojawia się bez naszej woli. Jeżeli zauważysz na swoich paznokciach zielone przebarwienia, natychmiast zasięgnij aptecznej pomocy. Może to być objaw zakażenia pałeczką ropy błękitnej, bakterią pseudomonas aeruginosa. Na zakażenie narażone są najczęściej osoby z osłabioną odpornością, chorujące na cukrzycę lub podczas leczenia przeciwnowotworowego. Zieloną bakterią można zarazić się często w salonie kosmetycznym, dlatego tak ważne jest, by przy stylizacji paznokci używać odkażonych narzędzi i jednorazowych pilników. Zakażenie należy potwierdzić u lekarza dermatologa. Wykona on badanie bakteriologiczne oraz mykologiczne. Podstawą leczenia jest stosowanie miejscowych leków przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych, jeżeli zakażeniu towarzyszy drożdżyca paznokci, co jest bardzo częste w tym przypadku. Dodatkowo możemy też stosować nalewkę jodową, jodynę w żelu, chlorheksydynę, dichlorowodorek oktenidyny, 2% roztwór podchlorynu sodu lub 1% kwasu octowego.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł