Modne krótkie fryzury z grzywką – inspiracje z salonów!

0
(0)

Wybór krótkiej fryzury jest dziś u wielu kobiet powodowany nie tylko wygodą i szybkością jej układania, ale przede wszystkim atrakcyjnym, nowoczesnym lookiem, jaki można dzięki takiemu cięciu uzyskać. W salonach fryzjerskich styliści dwoją się dziś i troją, by podsuwać kobietom coraz to nowe pomysły na olśniewające i czarujące urokiem fryzury!

Jakie krótkie fryzury z grzywką są na czasie?

Wśród najpopularniejszych i najchętniej wybieranych fryzur z krótkim cięciem, zdecydowanie dominują te, które posiadają grzywkę. Co ważne, wcale nie jest to nudna ani oklepana grzywka sprzed lat, a coś zupełnie nowego, co dodaje wizerunkami tzw. pazura!

Krótkie fryzury z grzywką:

  • Z grzywką na jeden z boków – prawy lub lewy, chociaż do tej wariacji można też dodać fantazyjne cięcie na skos. Idealne dla osób o niskim czole, którego nie trzeba szczególnie zasłaniać, ale oczywiście można.
  • Curtains – z grzywką na dwa boki (tzw. firanka). Słodka i zarazem subtelna wersja fryzury, w której grzywka rozkłada się na dwa boki i faluje niczym firanka. Dobry wybór do włosów prostych i cienkich, ale nie tylko. W naturalny sposób zwiększa wrażenie objętości włosa.
  • Z grzywką prosto – tradycyjna fryzurka damska. Dziś w odsłonach podkręcanych przez fryzjerów – zdecydowanie warta uwagi!
  • Baby bang – nowy trend z lekko postrzępioną grzywką zasłaniającą czoło i odsłaniającą około 1,5 cm skóry nad brwiami. Szalenie dziewczęca, przywołująca na myśl czasy sprzed ok dwudziestu lat.
  • Pixie cut – to cięcie krótkie na karku i bokach, a nieco dłuższe na szczycie głowy. Tył szyi pozostaje tu odsłonięty, dlatego dla zachowania równowagi uczesanie idealnie wygląda z grzywką (asymetryczną albo opadającą na czoło). Kobieca i zbuntowana!
  • Z irokezem – dla pań odważnych i pewnych siebie. Irokez może być tu przedłużony do formy grzywki, albo zachowany w wersji klasycznej.
  • Z wygolonymi bokami – podobna do pixie cut, ale tu włosy nie są golone tak głęboko, a samo ich skrócenie może być zdecydowanie bardziej delikatne. Plus grzywka na boki lub prosta.
  • W artystycznym, rockowym nieładzie – jak z koncertowej sceny! Dla kobiet lubiących wyróżniać się z tłumu i zachwycać.
  • Z grzywką zaczesaną do tyłu – ta fryzura pozwala tak naprawdę na dwa różne uczesania. Jedno klasyczne – gdy grzywkę puszczamy swobodnie do przodu i opada ona daleko za granicę nosa i drugie, z możliwością zaczesania w tył na całej długości swojej fryzury.

Warto wiedzieć: krótkie fryzury mają wyjątkowo cenioną przez kobiety zaletę odmładzania twarzy! Odsłaniają dotychczas zakryte włosami policzki, podkreślają rysy twarzy i wysmuklają.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł