Modne fryzury z warkoczem – inspiracje

Free fishtail braid image, public domain style CC0 photo.
0
(0)

Popularne kiedyś warkocze znów wracają do łask! Mało tego, dziś nie kojarzą się już one tylko z sielskim dzieciństwem, wakacjami na wsi, czy czasem wręcz folkowym sposobem uczesania – są nowoczesne, ciekawe, podkreślają kształt twarz i doskonale sprawdzają się w upalne dni. Zaleta numer jeden: ułatwiają panowanie nad niesfornymi włosami!

Jakie fryzury z warkoczem do różnych stylizacji?

Warkocze zaplatać można na najprzeróżniejsze okazje: codziennie, od święta, do pracy, na studia, na długą podróż, ale i na szczególne uroczystości, podczas których chcemy wyglądać i czuć się olśniewająco! Co ciekawe, ten sposób czesania wcale nie jest zarezerwowany wyłącznie dla osób o długich włosach. Styliści fryzur wykonają je również na włosach krótszych, a w internetowych instruktażach video można znaleźć wiele inspiracji i przewodników po tym, jak uczesać je samodzielnie!

TOP fryzury z warkoczem

  • Warkocze całościowe: bazą fryzury jest wyłącznie warkocz, bez luźno pozostawionych włosów obok
  • Uczesanie bądź upięcie plus warkocz – tu stanowi on atrakcyjny wizualnie dodatek, który jest piękną częścią, ale nie całością uczesania. W tym też dziale znaleźć można setki pomysłów na fantazyjne, formalne, romantyczne, delikatne, szalone, ułożone czy zaskakujące upięcia.
  • Różne kombinacje grubościowe: w tej liście fryzur znajdziemy tzw. mieszanki np. gruby warkocz wzdłuż głowy i dochodzące do niego z boku mini warkoczyki, cała gama drobnych warkoczyków plus jeden lub dwa nieco grubsze, fryzurki z trzema odmiennymi grubościami warkoczy np. oplecionymi wokół tylnej części głowy warkoczami 1 cm, 2 cm i 5 cm (tu można się oczywiście pokusić o więcej kombinacji).

W ramach w/w warto też wiedzieć, jak różne typy warkoczy można do fryzur wykorzystać:

  • Holenderskie – grube, luźno wiązane, zaplatane przy skórze lub klasycznie. Hit mody ostatniego roku!
  • Dobierane – jeden z typów wprost uwielbianych przez nasze mamy i babcie, zdecydowany klasyk!
  • Francuskie – podobne jak holenderskie, ale z pasmami dobierany od góry, co sprawia, że warkocz nie jest tak mocno wyeksponowany
  • Bokserskie – świetnie sprawdzające się przy trenowaniu intensywnych sportów, przy których panowanie nad fryzurą jest szczególnie ważne.
  • Kolorowe bokserskie czyli naturalne z dodatkiem włosów syntetycznych – pozwalają na ożywienie fryzury, w której częścią warkoczą są sztuczne włosy kolorowe (róż, biel, czerwień, błękit)
  • Z kucykiem – tu warkocz po prostu nie jest zaplatany do samego końca. Robi się go mniej więcej do skraju głowy, reszta związana kucykiem
  • Klasyczne warkocze ślubne i okazjonalne (wyjątkowo bogate, zdobne np. w drobne białe kwiaty itd.)

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł