Maja Hirsch – życie prywatne i zawodowe

4,5
(2)

Maja Hirsch to polska aktorka filmowa i teatralna. Rozpoznawalność zdobyła dzięki licznym rolom serialowym. Występowała m.in. w M jak miłość oraz Zakochani po uszy. Większość osób z pewnością kojarzy ją z produkcji TVN BrzydUla, gdzie wcielała się w niesympatyczną Paulinę Febo. Kim dokładnie jest Maja Hirsch? Przedstawiamy postać aktorki bliżej.

Kim jest Maja Hirsch?

Maja Hirsch urodziła się 15 października 1977 roku w Warszawie. Jest córką Rosjanki i Polaka pochodzenia niemieckiego. Jej rodzice poznali się w Niemieckiej Republice Demokratycznej, gdzie jej matka, Galina, była tłumaczką, a ojciec pracował jako dziennikarz. Znaczną część dzieciństwa spędziła w Rosji, pod Moskwą. Ma brata, Dymitra.

W dzieciństwie było ciężko. Dużo czasu spędzałam wtedy w Rosji i tam często byłam wyzywana. Dzieci w pewnym wieku mają swoje zwyczaje. Wyzywały mnie od paliaciek itp. W Polsce natomiast byłam wyzywana od ruskich. Nie wiedziałam wtedy o co chodzi. Z czasem to się zmieniło – opowiadała aktorka w wywiadzie dla Anywhere.pl.

Maja Hirsch jest wysoką kobietą i wielu fanów zastanawia się, ile ma wzrostu. Według informacji, które można znaleźć w Internecie kobieta mierzy 179 centymetrów.

Maja Hirsch — kariera aktorska (przez atlantyk, m jak miłość, brzydula)

Już jako dziewczynka przejawiała talent aktorski. W 2000 roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Podczas studiów pracowała ze Studiem Teatralnym Koło, gdzie wystąpiła w jego pierwszym przedstawieniu Wynajmę pokój. Zagrała w przedstawieniach dyplomowych Akademii Teatralnej: Mewa i Dziady zbliżenia.

Od razu po zakończeniu studiów zadebiutowała na scenie teatralnej w Teatrze Narodowym tytułową rolą w spektaklu Salome oraz na szklanym ekranie w serialu Dom wyreżyserowanym przez Jana Łomnickiego. Następny epizod zagrała w popularnym serialu Lokatorzy.

Szersza publiczność usłyszała o niej w 2001 roku, kiedy wcieliła się w postać Izy, najlepszej przyjaciółki i współpracownicy Małgorzaty Mostowiak w popularnej telenoweli M jak miłość. Iza była typową chłopczycą, początkowo miała być lesbijką, zakochaną w swojej przyjaciółce, ale z czasem przeszła przemianę i wzięła nawet ślub. Maja Hirsch dopiero po latach opowiedziała o tym i o tym, dlaczego odeszła z „M jak miłość”.

Fajnie mi się pracowało z Aśką Koroniewską. Tam był taki jeden dziwny moment. Pani Łepkowska jak pisała scenariusz, to na początku ta Iza, którą grałam, nie było wiadomo czy ona coś do tej Aśki czuje, czy to jest tylko jej koleżanka. I pojawił się taki moment, kiedy w scenach miała być taka reakcja moja mocno erotyczna na tę postać, na tę moją przyjaciółkę. Ja w ogóle zostałam tym bardzo zaskoczona i nie wiedziałam co zrobić, jaką podjąć decyzję. (…) Poprosiłam, że ja tego nie chcę. I powiedziałam, że dla mnie i dla scenariusza lepiej by było, gdyby to nie było pokazane do końca – wyznała w wywiadzie dla portalu JastrząbPost.

Następnie Maja Hirsch zagrała w filmie Ciało oraz Świadek koronny. Szerokim echem odbiła się jej rola w hitowej produkcji TVN Brzydula, gdzie zagrała zimną i oschłą narzeczoną głównego bohatera Marka Dobrzańskiego. Widzowie szybko ją znienawidzili, co świadczy o wysokim kunszcie aktorskim Maji Hirsch.

W ostatnich latach aktorkę mogliśmy podziwiać w filmach takich jak Ciało, Świadek koronny, Jak pozbyć się celulitu, DJ i Młyn oraz w serialach: Na krawędzi oraz Bodo.

Maja Hirsch występuje również na deskach teatru. Od 2000 roku związana jest z Teatrem Dramatycznym w Warszawie.

Wiosną 2022 roku aktorka wzięła udział w pierwszej edycji przygodowego programu Przez Atlantyk, który emitowała stacja TVN. Uczestnikami byli także Renata Kaczoruk, Natalia Przybysz, Antoni Królikowski, Piotr Liroy-Marzec i Zygmunt Miłoszewski, a w roli kapitana wystąpił Roman Paszke. Śmiałkowie przez kilka tygodni podróżowali niewielkim jachtem żaglowym przez ocean atlantycki, a w trakcie rejsu łódź nie zawijali do portu. Aby dotrzeć do celu, którym były wybrzeża Gwadelupy, musieli współpracować i nauczyć się przydatnych podstaw żeglugi.

Maja Hirsch – PARTNER, CÓRKA

Przez kilka lat Maja Hirsch była związana z aktorem Jackiem Braciakiem. Tworzyli jedną z najbardziej charakterystycznych par polskiego show-biznesu. Mają córkę Marysię, która obecnie ma 20 lat. Dziewczyna nie interesuje się aktorstwem. Choć ma na swoim koncie drobne role filmowe (np. podkładała głos do serialu animowanego Lolirock oraz Barbie: Rockowa księżniczka), to nie chce iść w ślady rodziców.

Para w 2015 roku potwierdziła plotki o rozstaniu.

To prawda. Rozstałam się z Jackiem w kwietniu ubiegłego roku. Nie chcę natomiast tego szerzej komentować. Powiedziałam tyle, ile uważam za słuszne. Jestem szczęśliwa. Teraz liczy się dla mnie sfera prywatna, intymna. Miło jest być docenianym zawodowo i pracować, ale gdybym miała milion propozycji, a nie miała miłości i przyjaźni, byłoby mi trudno – mówiła Hirsch w rozmowie z Plejadą.

Mimo rozstania para utrzymuje przyjacielskie relacje, a aktorka zawsze może liczyć na wsparcie byłego partnera.

Aktualnie nie wiadomo, czy Maja Hirsch jest z kimś związana.

Maja Hirsch – Instagram

Oficjalne konto Mai Hirsch na Instagramie to @majahirsch_official. Aktorkę obserwuje 108 tysięcy użytkowników tego serwisu. Aktorka nie ma oficjalnego i publicznego konta na Facebooku.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł