Kolczyk w sutku – wady, zalety, pielęgnacja i wykonanie

0
(0)

Wbrew powszechnemu mniemaniu kolczyk w sutku nie jest modą, która pojawiła się wraz z nadejściem współczesnych czasów, ale sposobem ozdabiania ciała znanym już od XVI wieku. Jak wygląda założenie takiego kolczyka, co warto wiedzieć o wadach i zaletach takiej ozdoby i jak pielęgnować wrażliwe miejsce, by kolczyk nie utrudniał życia i stanowił estetyczny atut? Podpowiadamy!

Kolczyk w sutku – wykonanie i pielęgnacja

Kluczem do uzyskania optymalnego efektu jeśli chodzi o przekłuwanie sutka, jest wykonanie tego zabiegu profesjonalnego piercera. Miejsce jest na tyle wrażliwe i unerwione, że nieumiejętne wkłucie się może doprowadzić do problemów z zakażeniami i podrażnieniami, a nawet rozszczepieniem sutka, dlatego tę czynność zdecydowanie należy powierzyć fachowcom.

Sam zabieg nie należy do bolesnych i można go wykonać w miejscowym (przewodowym) znieczuleniu. Bezbolesną metodą jest również tzw. procedura nasiękowa, w której blokuje się receptory nerwowe poprzez uprzednie ostrzyknięcie miejsca środkiem znieczulającym. Niektórzy zwracają uwagę na możliwość przygotowania przed zabiegiem własnego środka znieczulającego (kupiona w aptece maść znieczulająca), ale należy pamiętać, żeby poinformować piercera o tym, że posmarowało się nią brodawkę przed zabiegiem.

Gojenie: od 4 do 6 miesięcy

Pielęgnacja: przemywanie miejsca dwa a nawet trzy razy w ciągu dnia specjalnym preparatem odkażającym, najlepiej tym, którzy wskaże nam piercer. Bez tego możemy mieć szereg dolegliwości bólowych, ale i doprowadzić organizm do nieprzyjemnych i zagrażających zdrowiu infekcji. Po zabiegu należy dobrze się wysypiać, ograniczyć używki i co kluczowe: absolutnie nie wyciągać kolczyka w czasie gojenia się!

Wady przekłuwania sutków

  • Pierwsze miesiące po zabiegu będzie uniemożliwiał noszenie stanika, ale i sprawiał dyskomfort przy zakładaniu na ciało odzieży. Koszule i swetry, szczególnie te wykonane z gryzących materiałów – będą przy poruszaniu się boleśnie podrażniać brodawkę.
  • Dyskomfort w pierwszym okresie po przekłuciu
  • Możliwe infekcje skóry przy niewłaściwej pielęgnacji, zakażenia, odparzenia, a nawet rozszczepienie sutka!

Zalety

  • Umiejętnie umiejscowienie kolczyka w sutku może ukryć niedoskonałości brodawki – wiele osób decyduje się na niego właśnie po to, żeby w ciekawy sposób zatuszować np. zniekształcone sutki.
  • Będzie stanowił niebanalną, atrakcyjną ozdobę ciała
  • Po wygojeniu się dostarczy także dodatkowych bodźców i wrażeń w czasie pieszczot brodawki oraz sutka
  • Zwiększy poczucie własnej atrakcyjności

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł