Kolczyk w nosie nostril – co warto o nim wiedzieć?

4
(1)

Nostril piercing – co to za zabieg?

Nostril to zabieg polegający na przekłuciu płatka nosa i osadzeniu w nim specjalnego kolczyka. Kolczyk można osadzić w prawym lub lewym płatku, wysoko lub niżej. Kolczyk osadzony wysoko na lewym lub prawym płatku nosa nazywany jest high nostril. Septum nostril to przekłucie chrząstki budującej przegrodę nosową. Natomiast bridge nostril, polega na przekłuciu miejsca nad nosem, między oczami.  Nostril piercing jest zabiegiem dość popularnym, a jeśli trafimy w ręce sprawnego specjalisty będzie szybko i właściwie bezboleśnie. Jeśli marzysz o kolczyku w nosie pamiętaj, by wybrać tylko wykwalifikowaną osobę, która nie zrobi ci krzywdy. Najlepiej, jeśli będzie to salon piercingu.

Jaki powinien być kolczyk do nostril?

Decydując się na nostril jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, jakie należy zrobić jest wybranie odpowiedniego kolczyka. Jaki kolczyk do nosa wybrać? Wszystko zależy od miejsca przekłucia. Najpopularniejszymi kolczykami są te z ozdobnym kryształkiem lub kuleczką, zakończone haczykiem. Zakręcone zakończenie działa trochę jak kotwica, zatrzymuje kolczyk na miejscu i zapobiega wypadaniu. Jeśli decydujemy się na septum nostril bardziej praktyczny będzie kolczyk w kształcie kółka lub podkowy. Przy przekłuciu bridge nostil natomiast nie mamy dużego wyboru, w tym miejscu najbardziej będzie pasować kolczyk w kształcie sztangi. Niezwykle istotną rzeczą oprócz kształtu jest to, z jakiego materiału wykonany został wybrany przez nas kolczyk. Nie ma co ukrywać, że miejsce, w jakim wykonuje się nostril jest niezwykle delikatne, narażone na zakażenie dlatego nie warto wybierać kolczyków wątpliwego pochodzenia. Stawajmy na kolczyki z tytanu, PTFE lub bioplastu. Warto też wziąć pod uwagę złoto, stal chirurgiczną i platynę, ale nie na pierwszym etapie, a raczej po okresie gojenia. 

Kiedy najlepiej zrobić nostril?

Wydaje się, że pora roku nie ma znaczenia, jeśli myślimy o piercingu typu nostril. Ważniejsze jest, jaki prowadzimy styl życia. Po przekłuciu nosa można spodziewać się opuchlizny, co jest normalną reakcją organizmu, pod warunkiem że będziemy dobrze dbać o ranę. Jeśli planujemy zrobić nostril latem, unikajmy wchodzenia do wody, a jeśli już musimy zakładajmy na nos plaser wodoodporny, by ochronić ranę przed zakażeniem. To może wyglądać śmiesznie, ale nie będzie ci do śmiechu, gdy woda w jeziorze okaże się zakażona, a zakażenie wda się w świeżą ranę w nosie. Zimą z kolei możemy mieć problem z mrozem, który może znacznie spowolnić gojenie. Katar i częste zahaczanie szalikiem lub czapką o kolczyk też mogą utrudniać rekonwalescencję. Kobiety powinny natomiast unikać przekłuwania nosa w czasie okresu, szczególnie te, które mają problem z krzepliwością krwi.

Jak długo goi się nostril i jak o niego dbać?

Nostril goi się stosunkowo długo, bo około 2-3 miesięcy. Chociaż na gojenie się wpływa wiele czynników, to nie bez znaczenia jest tutaj także higiena. Należy pamiętać o tym, by regularnie przemywać ranę zgodnie z zaleceniami osoby, która wykona nam nostril. Wiele osób zaleca niewyjmowanie kolczyka z nosa przez cały okres gojenia. Niektórzy uważają nawet, że nie powinno się go wyjmować w ogóle, ze względu na to, że może być później trudno go założyć, a dziurka potrafi się bardzo szybko pokryć błonką i w krótkim czasie zarosnąć. Jeśli w miejscu przekucia zauważymy niepokojące zmiany, gromadzenie się ropy lub krwawienie należy niezwłocznie skontaktować się z osobą odpowiedzialną za przekłucie w poszukiwaniu pomocy. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że przynajmniej w pierwszym miesiącu gojenia się nosa nie zaleca się stosować kosmetyków, szczególnie tych kolorowych. To wiadomość głównie dla pań, ale ponieważ panowie coraz częściej używają specyficznych kosmetyków do pielęgnacji skóry także powinni zwrócić na to uwagę, by sobie przypadkiem nie zaszkodzić, używając np. wodę micelarną czy tonik do oczyszczania skóry.

Ile kosztuje zrobienie Nostrila?

Ważną kwestią w nostril piercingu jest cena. Zastanawiasz się ile kosztuje nostril? Wszystko zależy od studia piercingu i miasta. Im większe miasto, tym większy mamy wybór studia, możemy też pomarudzić z ceną. Chociaż lepiej postawić na jakość i nie robić zabiegu w szemranych miejscach. Warto sprawdzić opinie i ceny w internecie, zanim wybierzemy się do konkretnego miejsca. Ceny bowiem mogą się znaczenie o siebie różnić. Można powiedzieć, że widełki cenowe zaczynają się od 60 zł, a kończą nawet na 200 zł.

Czy nostril zarasta?

Nostril to specyficzny rodzaj piercingu na tyle, że po wyjęciu kolczyka kanał przekłucia naprawdę bardzo szybko zarasta. Zupełnie inaczej niż w przypadku przekłutego ucha. Kolczyk z ucha można wyjąć i nie zakładać nawet przez kilka tygodni, a następnie ponownie, bez problemu możemy go założyć. Jedyne co może się stać, to może powstać delikatna błonka, którą z łatwością można przebić kolczykiem. W przypadku nostrila nie ma takiej możliwości, by założyć kolczyk już po kilku godzinach, szczególnie w pierwszej fazie gojenia. Ranka błyskawicznie się obkurcza i zarasta, dlatego lepiej nie wyjmować samodzielnie kolczyka z nosa.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł