Kim jest żona krystiana wieczorka – Maria Szafirska?

4,5
(2)

Młoda, zdeterminowana, utalentowana i odznaczająca się niezwykłą urodą Maria Szafirska znana jest szerszej publiczności z serialu „M jak miłość”. Jednak ról filmowych ma na swoim koncie znacznie więcej, a oprócz tego jeszcze odnosi sukcesy jako reżyser. Prywatnie związana z Krystianem Wieczorkiem – dużo od niej starszym aktorem, z którym tworzą jedną z najgorętszych par.


Maria Szafirska – kariera telewizyjna i filmowa

Maria Szafirska urodziła się 4 kwietnia 1992 roku w Warszawie. Już podczas nauki w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, zaczęła występować w produkcjach telewizyjnych.
Następnie przyszły kolejne role epizodyczne w „Komisarzu Alexie”, „Ojcu Mateuszu” czy „Strażakach”. Jednak punktem zwrotnym w jej karierze aktorskiej okazała się rola Pauliny Lipskiej w serialu „M jak miłość”. To właśnie dzięki niej aktorka stała się rozpoznawalna i zaczęło być o niej głośno. Na planie tego serialu poznała Krystiana Wieczorka, z którym tworzy idealny duet w życiu prywatnym.

Na dużym ekranie Maria Szafirska pojawiła się po raz pierwszy w 2015 roku w filmie „Śpiewający obrusik”, a następnie w „Pandemii”, „Blind Bet” oraz „Czułość”. 


Maria Szafirska – debiut reżyserski

Maria Szafirska to nie tylko utalentowana aktorka, ale również dobrze zapowiadająca się reżyserka filmowa. W 2017 roku wyreżyserowała krótkometrażowy film „Zbliżenie”, do którego sama napisała scenariusz. Sama też wystąpiła w roli głównej u boku męża – Krystiana Wieczorka. 

Film „Zbliżenie” został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Jaipur w kategorii „Najlepszy film miłosny”, a sama Szafirska w 2019 roku została nagrodzona w Amsterdamie Europejską Nagrodą Filmową w kategorii „Najlepszy debiut reżyserski”.


Czy Maria Szafirska ma dzieci?

Maria Szafirska w 2018 roku urodziła córeczkę, dla której wraz z mężem wybrała wdzięczne imię Aniela.


Ile lat ma Maria Szafirska?

Aktorka i reżyserka urodziła się w 1992 roku. W 2023 r. obchodzić będzie swoje 31 urodziny. Ciekawe, jaki prezent przygotuje dla niej mąż. Znając Krystiana Wieczorka niestety raczej będziemy musieli obejść się smakiem, a na szczegóły z imprezki urodzinowej, nie ma co liczyć. Państwo Wieczorek niechętnie dzielą się szczegółami ze swojego życia w mediach.


Maria Szafirska i Krystian Wieczorek

Maria Szafirska poznała Krystiana Wieczorka na planie serialu „M jak miłość”. Choć aktor jest od niej starszy o 17 lat, nie przeszkodziło to ich miłości i planowaniu wspólnej przyszłości. W 2016 roku Maria i Krystian pobrali się i po dziś dzień tworzą bardzo zgraną parę. 
Krystian Wieczorek, udzielając wywiadu dla magazynu „Viva!” powiedział:

Nie znaliśmy się i już wiedziałem, że będziemy razem. To jest coś więcej – instancja wyższa.

W 2021 roku aktor postanowił zrezygnować z roli w serialu „Komisarz Alex”, by więcej czasu spędzać z rodziną – ukochaną żoną i córeczką.


Maria Szafirska – Instagram


Pomimo coraz większych sukcesów, Maria Szafirska nie lubi lansować się w mediach. Co prawda można znaleźć jej prywatne konto zarówno na Facebooku, jak i Instagramie, to  treści, które tam zamieszcza nie są łakomym kąskiem dla portali plotkarskich. Aktorka rzadko publikuje prywatne zdjęcia, a jeśli już pojawiają się tam jakieś informacje to raczej dotyczą jej kariery i pracy. Widać, iż mimo tego, że żyjemy w czasach presji społecznej wywieranej na bycie widocznym w Internecie, Maria Szafirska ma o tego inny stosunek niż większość gwiazd.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł