Kim jest Mateusz Kmiecik? WIEK, Żona, FILMY

Źródło: Dzień Dobry TVN
4
(27)

Mateusz Kmiecik to polski aktor młodego pokolenia, bardzo dobrze znany fanom serialu Papiery na szczęście, gdzie wciela się w postać Krisa, byłego piłkarza. Jak zaczęła się jego kariera aktorska i jak wygląda życie prywatne?

Mateusz Kmiecik — wiek, wykształcenie, ZAINTERESOWANIA

Mateusz Kmiecik urodził się 1991 roku, dokładna data nie jest jednak znana. Wiadomo jedynie, że pochodzi z Bożacina, skąd dojeżdżał do szkoły średniej w Krotoszynie. Talent do aktorstwa odkryli w nim już nauczyciele z ZSP1, którzy obsadzali go w przedstawieniach i akademiach szkolnych. Nauczycielki Agnieszka Kozłowska oraz Katarzyna Ochman namawiały go, aby studia dopasował do możliwościam, które posiada.

Po maturze Mateusz Kmiecik wyjechał do szkoły aktorskiej w Krakowie. Tam również stawiał pierwsze kroki w teatrze KTO, z którym współpracuje do dziś. Zwiedził z nim już pół świata: od Meksyku, Kostaryki poprzez Europę, Iran, kończąc na Korei Południowej. Występował również na polskich scenach, między innymi w Kaliszu.

Po dwóch latach pobytu w Krakowie dostał się do Akademii Teatralnej w Warszawie z tzw. złotym indeksem, czyli najwyższą liczbą punktów zdobytych na egzaminie wstępnym. Już na ostatnim roku studiów otrzymał angaż w Teatrze Narodowym, gdzie cały czas występuje. Artysta w rozmowie z reporterem TVN wyznał, że nigdy nie planował i nie chciał być aktorem.

Kompletnie nie wiem, dlaczego wybrałem taki zawód. To była jakaś intuicja. W graniu jest jakaś wolność i samorealizacja, do których chcę dążyć — mówił aktor.

Okazuje się jednak, że aktorstwo nie jest jedyną pasją Mateusza Kmiecika.

Lubię sport. Regularnie trenuję, kilka razy w tygodniu. To są najczęściej interwały, które pozwalają na rozwijanie całego ciała — wyznał podczas audycji w Polskim Radiu.

Mężczyzna w przeszłości trenował piłkę nożną, był nawet zawodowym piłkarzem, lecz nie wyjawił, dlaczego zmienił plany dotyczące jego kariery.

Mateusz Kmiecik — kariera AKTORSKA

Mateusz Kmiecik na szklanym ekranie zadebiutował w 2015 roku, czyli jeszcze przed zakończeniem studiów, za sprawą roli Leszka w serialu Ojciec Mateusz. Mimo że był to występ gościnny, młody aktor miał okazję przyjrzeć się pracy na planie.

Na przestrzeni lat kolejnych, zagrał między innymi w serialach: Korona królów, W rytmie serca, Zakochani po uszy oraz Osiecka. Na swoim koncie ma także występy na deskach teatrów.

W Teatrze Narodowym grywa zwykle role „wymagające”. Jak być kochaną, Piknik pod Wiszącą Skałą w reżyserii Leny Frankiewicz, Matka Joanna od Aniołów Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi, czy też Dekalog to tylko część dorobku uzdolnionego aktora.

Dyrektor Englert, z roku na rok, inwestuje we mnie coraz więcej, czyli obsadza mnie w coraz poważniejszych i coraz trudniejszych rolach — podkreślał Kmiecik w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Nie kryje również dumy z progresu, który w sobie dostrzega.

Będę się starał iść coraz wyżej. Mam ambicje na granie tutaj wszystkiego, w największych tytułach — zapowiada Kmiecik.

Mateusz Kmiecik — SERIAL Papiery na szczęście

Aktor jest znany szerszej publiczności przede wszystkim z występów w serialu Papiery na szczęście, który emitowany jest na antenie TVN Siedem. Kmiecik wciela się tam w jednego z głównych bohaterów, Krisa.

Gram byłego piłkarza, który delikatnie mówiąc, nie jest zbyt uprzejmy dla swojej żony. Kobieta w końcu ode mnie ucieka. Obecnie moja postać stara się zrobić wszystko, aby ją odzyskać — mówił aktor.

U jego boku zobaczyć można piękną aktorkę Adrianę Kalską znaną między innymi z serialu M jak miłość.

Mateusz Kmiecik — żona, dzieci

Mateusz Kmiecik został ojcem w wieku 25 lat, czyli niemal w tym czasie, kiedy dostał angaż w Teatrze Narodowym.

Miałem 25 lat i byłem w trakcie robienia dyplomu, gdy zostałem ojcem. Była to świadoma decyzja — wyznał w wywiadzie dla TVN.

Dodał także, że stara się być dla swojego dziecka takim ojcem, jakiego on sam miał.

Ojciec wszędzie mnie ze sobą zabierał. Czułem, że obdarza mnie wielką miłością — mówił.

Wyznał również, że bardzo mu zależy, aby wychować syna na samodzielnego mężczyznę. Łączenie życia zawodowego z prywatnym nie jest łatwe, jednak aktor stara się z bliskim spędzać jak najwięcej czasu.

Mam cudowną partnerkę i wspaniałego syna, z którymi, gdy tylko mam wolne, jeżdżę w odwiedziny do naszych rodzin. Pochodzę z okolic Kalisza, a moja partnerka z okolic Lublina, dlatego trzygodzinne wycieczki samochodem w rodzinne strony wpisały się w nasze życie.

Mateusz Kmiecik — Instagram

Profil aktora na Instagramie możemy znaleźć pod nazwą @mateusz_kmiecik_official. Aktualnie obserwuje go ponad 2,5 tysiąca fanów. Niewielka liczba obserwatorów może wynikać z faktu, że aktor dość mocno chroni swoje życie prywatne, rzadko także udziela wywiadów.

Stronię od rzeczy robionych pod publikę. Mam za sobą już kilka większych i mniejszych produkcji, ale nie jestem człowiekiem, który za wszelką cenę chce się pokazać. Nie interesuje mnie bycie celebrytą. Oczywiście udzielanie wywiadów i pojawianie się na wydarzeniach promujących produkcje, w których biorę udział jest moim obowiązkiem, rozumiem to, akceptuję i staram się wypełniać te zobowiązania jak najlepiej mogę, ale nie pcham się specjalnie przed obiektywy.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 27

Bądź pierwszy i oceń artykuł