Kim jest Karolina Gruszka? WIEK, MĄŻ, Dzieci 

3,3
(3)

Rudowłosa, polska piękność urodziła się 13 lipca 1980 roku w Warszawie. Jej edukację zwieńczył dyplom Akademii Teatralnej w 2003 roku. Zaraz po studiach występowała przez ponad 5 lat w największym teatrze w Polsce – Teatrze Narodowym. Rozpoznawalność przyniosło jj wiele z cenionych i kultowych produkcji jak „Maria Curie”, „Francuski numer” czy „Czas honoru”. Karolina Gruszka jest znana również ze swoich liberalnych poglądów. Wspierała czarne protesty, występowała przeciw cenzurze i politycznej propagandzie w mediach w Rosji, z tego względu od lat mieszkają z mężem w Polsce w trosce o bezpieczeństwo swoje i córki. 

Karolina Gruszka – Choroba  nie ma nic szlachetnego w cierpieniu, którego można uniknąć. 

Aktorka wyznała w wywiadzie, ż choruj na stwardnienie rozsiane inaczej SM (systemic mastocytosis). Gruszka opowiedziała o diagnozie, którą udało się postawić stosunkowo szybko. Artystka znała objawy tego schorzenia, ponieważ ma bliskich również dotkniętych tym schorzeniem. Karolina Gruszka gorąco zachęca wszystkich do regularnego badania. Szybko zdiagnozowana choroba nie jest bowiem wyrokiem, da się z nią normalnie żyć. Sama aktorka jest tego przykładem – cały czas przyjmuje nowe role, udziela się towarzysko, założyła rodzinę. Trzeba tu pochwalić artystkę, która nie boi się o swoją karierę, otwarcie mówi o swoich ograniczeniach, jednocześnie poszerza świadomość ludzi. Wykorzystuje swój status osoby rozpoznawalnej w szczytnym celu – edukuj i propaguje świadomość na temat choroby, co może pomoże większej ilości ludzi odpowiednio wcześnie ją zdiagnozować. 

Karolina Gruszka – mąż i dziecko.

Karolina Gruszka poznała swojego przyszłego męża na planie filmu „Tlen” w 2003 roku. 29-letni wówczas Rosjanin Wyrypajew obsadził ją w jednej z głównych ról. 4 lata później stanął z 6 lat młodszą aktorką na ślubnym kobiercu. Wielu chyli czoła przed związkami, które spędzają czas nie tylko w domu, ale również w pracy. Zakochani zapewne nie mogą narzekać na nudę czy znużenie. Oboje są cenionymi i spełnionymi artystami w swoich dziedzinach, mają zatem czego się od siebie wzajemnie uczyć. Od 2012 roku wychowują również jedyną córkę. 

Karolina Gruszka – Rodzice, czyli wartości wyniesione z domu. 

Aktorka w wywiadach ciepło wypowiada się o swoich rodzicach. Wyznawała wdzięczność wobec nich, za przekazane nauki o wartości niezależności w życiu kobiety, ale również wartość związku oraz rodziny. Gruszka czuła się zawsze zainspirowana małżeństwem swoich rodziców, którzy mimo upływu lat i osobnych karier, cały czas mają do siebie dużo czułości i miłości.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3,3 / 5. Liczba głosów 3

Bądź pierwszy i oceń artykuł