Kim jest Barbara Garstka? WIEK, MĄŻ, wzrost, dzieci

Zaćma (2016)
3,6
(9)

Aktorka Filmowa, Serialowa, Teatralna oraz Dubbingowa. Jest również wykształconą skrzypaczką, ukończyła POSM I i II stopnia im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej oraz zdobyła dyplom na wydziale wokalno-aktorskim PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Swój debiut sceniczny miała jako studentka w krakowskim Narodowym Teatrze Starym im. Modrzejewskiej, wcielając się w główną rolę Anusi w spektaklu „Szkoła żon” w reżyserii E. Kutryś. Równolegle, na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, zagrała kluczową postać Dorotki w przedstawieniu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w reżyserii J. Kiliana.

W ramach swojej kariery w Teatrze im. Słowackiego odegrała wiele znaczących ról, w tym Mudy Muller w „Ziemi Obiecanej” w reżyserii W. Kościelniaka, Molly w „Pułapce na myszy” w reżyserii O. Lipińskiej oraz Ingrid w „Peer Gynt” w reżyserii R. Sabary. Jej talenty scenicznego aktorstwa były obecne również na Krakowskiej Scenie Stu, w Teatrze 6 Piętro, Teatrze Roma (gdzie w musicalu „Mamma Mia!” w reżyserii W. Kępczyńskiego wcieliła się w główną rolę Sophie), Teatrze Kwadrat i w innych renomowanych teatrach.

Obecnie można ją podziwiać na scenie Teatru Syrena, gdzie wciela się w główną postać Sherrie w spektaklu „Rock of Ages” w reżyserii J. Mikołajczyka, a także w Krakowskim Teatrze Variete, gdzie gra główną rolę Frances w przedstawieniu „Bez seksu proszę” w reżyserii J. Szydłowskiego. Ponadto, w swojej karierze zanotowała udział w produkcjach takich jak „Kapitan Żbik i Żółty Saturator”, gdzie odegrała postać Kasi pod reżyserią W. Kościelniaka. Nie brak jej także na deskach Krakowskiego Teatru Variete, gdzie wcieliła się w główną rolę Polly w „Operze za 3 grosze” w reżyserii J. J. Połońskiego oraz w „Powróćmy do tamtych lat” w reżyserii J. Szydłowskiego.

W 2012 roku została uhonorowana Nagrodą dla Najlepszej Aktorki, za swoją gościnną grę w Teatrze im. Słowackiego (IV Plebiscyt Publiczności).

Jej przygoda z kinem rozpoczęła się w 2012 roku rolą Anki Derczyńskiej w filmie „Ostatnie piętro Króla”. Jej umiejętności aktorskie znalazły również wyraz w filmach takich jak „Eter” w reżyserii Zanussiego, „Listy do M 3” Koneckiego, „Zaćma” Bugajskiego, „Piłsudski” Rosy, „Teściowie” Michalskiej, a także w wielu serialach.

Barbara Garstka to aktorka, która pochodzi z Bielska-Białej. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Urodziła się w 25 listopada 1988 roku. Jest osobą wszechstronnie utalentowaną, ponieważ ukończyła również szkołę muzyczną I i II stopnia. Nie oznacza to jednak, że swoją pracę zawodową związała jedynie z branżą artystyczną. Dość głośno zrobiło się o aktorce w czasie wybuchu pandemii. Z racji wprowadzonych ograniczeń aktorka przestała otrzymywać role i zlecenia, dlatego też zdecydowała się na pracę w sklepie meblowym. 

Barbara Garstka – mąż 

Choć Barbara Garstka prowadzi swój profil na Instagramie oraz w innych mediach społecznościowych stara się, aby zbyt wiele informacji o jej życiu prywatnym nie docierało do mediów. Z tego powodu wiele osób zastanawia się kim jest mąż Barbary Garstki. Nie ma w tym nic dziwnego. Niestety na portalach plotkarskich nie znajdziemy żadnej informacji nie tylko o tym czy Barbara Garstka posiada męża, a nawet czy jest w stałym związku. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach jest to dość niespotykane.

Filmografia Barbary Garstki

Jeśli chodzi o filmografię Barbary Garstki znajdziemy w niej dość sporo polskich produkcji filmowych. Wśród tych, w których aktorka zagrała mniejsze, lub większe role wymienić możemy tytuły takie jak Listy do M., Piłsudski, Mowa ptaków, Całe szczęście oraz Wszyscy moi przyjaciele nie żyją. Wśród najnowszych produkcji, w którym wystąpiła aktorka wymienić możemy również tytuły takie jak Zołza czy Teściowie. Szerszej publiczności znacznie lepiej znana jest z gry w serialach takich jak: Osiecka, W rytmie serca i Pierwsza miłość. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że jest aktorką teatralną, a na scenie występowała już w czasie studiów. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3,6 / 5. Liczba głosów 9

Bądź pierwszy i oceń artykuł