Kim jest Angelika Żmijewska? WIEK, WZROST, Topky, MĄŻ

4
(9)

Angelika Żmijewska to była wokalistka żeńskiego trio Top Girls, który od 2016 roku podbija scenę muzyczną disco polo. Ich piosenki takie jak Mleczko, To skomplikowane czy Jakbyś mnie zechciał znają i śpiewają miliony Polaków. Co wiemy o pięknej i utalentowanej wokalistce? Wszystkie najważniejsze informacje o Angelice Żmijewskiej znajdziesz poniżej.

Angelika Żmijewska — wiek i wykształcenie

Angelika Żmijewska ma 28 lat. Pochodzi z Warmii i Mazur. Ma 28 lat. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Działdowie i studia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze.

Już jako małe dziecko zaczęła brać udział w przeglądach muzycznych, konkursach i festiwalach. Marzyła o zostaniu aktorką.

Angelika Żmijewska – kariera muzyczna

Angelika Żmijewska pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiała jako wokalistka zespołu Tequila i Blues Brothers. Jej kariera nabrała tempa w 2016 roku, kiedy trafiła pod skrzydła wytwórni Green Star. Za ich namową stworzyła zespół Top Girls, w skład którego weszły także Paula Karpowicz i Justyna Lubas. Dziewczyny wylansowały takie hity jak Czeski film, Jeszcze tego nie wiem, Zakochana, Jakbyś mnie zechciał, Nie będę twoja, Mleczko, Dziś zatańcz ze mną, Bo jesteś obok oraz Zabierz mnie do raju. Nagrały również piosenki z innymi wykonawcami, takie jak m.in. Sexi Bomba (w duecie z zespołem Extazy), Barwy uczuć (w duecie z zespołem Boys) czy Niech żyje życie (w duecie z zespołem Kolor).

W 2018 roku zespół Top Girls otrzymał nagrodę Grand Prix w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie za piosenkę Jakbyś mnie zechciał.

Kiedy grupa była na szczycie, Angelika Żmijewska postawiła odejść z zespołu. Taką decyzję podjęła również Paula Karpowicz. Od 2021 roku dziewczyny tworzą grupę Topky. Ich debiutancki singiel nosi tytuł Szpile.

Nowymi wokalistkami Top Girls zostały Katarzyna Grabowska-Kupidura i Natalia Siemieniecka.

Angelika Żmijewska — masażystka

Występy na scenie muzycznej to nie jedyne zajęcie Angeliki Żmijewskiej. Gwiazda disco polo poza muzyką ma jeszcze inną pasję — jest to masaż.

Jestem turbo podekscytowana i szczęśliwa, że mogę podzielić się z Wami moimi nowymi umiejętnościami. Oprócz spotkań na koncertach możecie mnie teraz również odwiedzać w Warszawie (ul. Dzielna 72) w salonie @zywotowska w którym będę wykonywać japoński masaż twarzy Kobido — takątaką informacją podzieliła się wokalistka ze swoimi fanami na Instagramie.

Angelika Żmijewska – chłopak

Angelika Żmijewska przez kilka lat związana była z Piotrem Kołaczyńskim, znanym pod pseudonimem Miły Pan. Piotr, który wystąpił w klipie do utworu Mleczko, jest trenerem przygotowania motorycznego w MKS Dąbrowa Górnicza. W 2021 fanów pięknej wokalistki zelektryzowała informacja o rozstaniu pary.

W tygodniu ma treningi, w weekendy mecze. Ja kończyłam studia i pracowałam. Mijaliśmy się, aż zdecydowaliśmy się rozstać – tłumaczyła rozstanie Angelika.

Po kilku miesiącach rozstania para postanowiła jednak dać sobie jeszcze jedną szansę.

Bardzo mi brakowało Piotra. Jego wsparcia w gorącym czasie koncertów i przygotowywania się do obrony pracy magisterskiej – mówiła Angelika.

Rozłąka sprawiła, że zakochujemy się w sobie na nowo. Jeszcze nie wiem, jak to zrobimy, by spędzać ze sobą więcej czasu. Zdarza się, że widujemy się na koncertach Top Girls – wyznała wokalistka w jednym z wywiadów.

Niektórzy znajomi odradzali mi tę decyzję, mówią, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale ja się tym nie przejmuję. Czuję się szczęśliwa. Myślę, że Piotr jest wspaniałym kandydatem na męża.

Angelika Żmijewska — Instagram

Angelika Żmijewska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @angelika.zmijewska. Jej profil aktualnie obserwuje 100 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 9

Bądź pierwszy i oceń artykuł