Kim jest Agnieszka Sienkiewicz – wzrost, mąż, dzieci, waga

Fot: instagram @agnieszka_sienkiewicz_official
4,8
(5)

Agnieszka Sienkiewicz – polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna.

Agnieszka Sienkiewicz to polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Rozpoznawalność  przyniosły jej role w kultowych filmach takich jak Ile waży koń trojański czy Yuma. Jej twarz nierozerwalnie widzowie łączą również z postacią Kasi Mularczyk, w którą Agnieszka Sienkiewicz wcielała się przez 4 lata w jednym z najbardziej znanych polskich seriali M jak Miłość. Fani serialu Przyjaciółki utożsamiają ją z kolei z odgrywaną przez nią przez aż 8 lat Dorotę Grabowską. Jak dla każdego aktora, długoletni udział w tradycyjnych, uwielbianych przez widzów tak zwanych tasiemcach, miał dla Agnieszki i jej kariery zawodowej kluczowe znaczenie. Jej twarz kojarzona z ulubionymi serialowymi postaciami stała się lubiana i chętnie oglądana na ekranie przez telemaniaków. Lista ról Agnieszki Sienkiewicz nie kończy się jednak na tych kilku tytułach. Jej dorobek aktorski jest dużo bardziej pokaźny. Oprócz ról na ekranie, Agnieszka występuje również na deskach teatru. Jest absolwentką Policealnego Studium Teatralnego przy Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie, które ukończyła w 2015 roku. Związana jest z Teatrem Kwadrat w Warszawie oraz Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu. Jako aktorka, Agnieszka Sienkiewicz aktywna jest zawodowo już od 2004 roku. 

Ile lat ma Agnieszka Sienkiewicz?

Wiele osób, patrząc na pokaźną filmografię i aktorski dorobek zastanawia się, ile lat ma Agnieszka Sienkiewicz. Pochodzi ona z Mrągowa. Urodziła się 19 lipca 1984 roku. W ubiegłe wakacje aktorka świętowała więc swoje 38 urodziny. Trudno jednak stwierdzić, by wyglądała na swoje lata. Można mówić tu o pracy profesjonalistów, którzy dbają o wygląd Agnieszki na co dzień zanim zobaczymy ją na ekranie naszych telewizorów. Nie można jednak przy tym odmówić jej zadbanej kondycji i naturalnej urody. 

Kim jest mąż Agnieszki Sienkiewicz?

Agnieszka Sienkiewicz od 27 maja 2017 roku jest szczęśliwą mężatką. Wybrankiem jej serca został Mikołaj Gauer. Nie jest on związany z branżą aktorską. Działa w branży farmaceutycznej. Jest właścicielem sieci aptek Melissa. Mimo odmiennych zainteresowań i specjalizacji Agnieszka i Mikołaj tworzą zgraną parę i szczęśliwe małżeństwo. Razem działają charytatywnie wspomagając pracę ośrodka przedadopcyjnego dla niemowląt. 

Ile dzieci ma Agnieszka Sienkiewicz?

Oprócz tego, że małżeństwo Agnieszki i Mikołaja zaangażowane jest w pracę w ośrodku preadopcyjnym dla niemowląt, sami również doczekali się dwójki dzieci. W 2016 roku przyszła na świat ich pierwsza córka- Zosia. W 2019 roku powitali z kolei na świecie Marię. 

Agnieszka Sienkiewicz w programie „Taniec z gwiazdami”

W 2014 roku Agnieszka Sienkiewicz zdobyła tytuł zwyciężczyni drugiej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, tańcząc w parze z Stefano Terrazzino.

Agnieszka Sienkiewicz- filmografia. 

Agnieszka Sienkiewicz zadebiutowała na małym ekranie w 2007 roku odgrywając mniejsze role w serialach takich jak Klan, Plebania czy Twarzą w twarz. Pierwszą pierwszoplanową rolą była postać Magdy Jaroszek w serialu Agentki. W serialu M jak Miłość rozgościła się na 4 lata wcielając się w Katarzynę Mularczyk. Najdłuższy udział miała jednak w serialu Przyjaciółki gdzie aż przez 9 lat odgrywała rolę Doroty Grabowskiej. W 2014 roku mogliśmy zobaczyć ją także w programie rozrywkowym telewizji Polsat- Taniec z Gwiazdami, dokładnie w drugiej edycji. U boku Stefano Terrazzino Agnieszka zwyciężyła w programie. Jeśli chodzi o filmy to jej twarz kojarzona jest dobrze z kultowej komedii Ile waży Koń Trojański, gdzie odegrała recepcjonistkę. Dobrze znaną rolą jest także Mariola w filmie Yuma. Ostatnim filmem z udziałem Agnieszki jest Miłość jest wszystkim z 2018 roku, gdzie wcieliła się w postać wodzirejki.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,8 / 5. Liczba głosów 5

Bądź pierwszy i oceń artykuł