Jakie fryzury na krótkie włosy?

0
(0)

Zapanowanie na krótkimi, nierzadko niesfornymi włosami to często prawdziwa sztuka! Z jednej strony może się wydawać, że skoro włosów jest niewiele, to łatwo się nad nimi panuje, a z drugiej równie prosto można tu wpaść w efekt nieładu, rozczochrania czy „płaskości” zaniedbanych cięciem i uczesaniem włosów. Jak sobie z tym poradzić?

Modne fryzury na krótkie włosy

Najlepszym rozwiązaniem jest dobranie do swojego typu włosa, cery i kształtu twarzy, odpowiedniej fryzury. W przypadku krótkich włosów można wręcz wypróbować u fryzjera kilka różnych fryzur, ostatecznie decydując się na tą, która najlepiej sprawdzi się np. na przełomie miesiąca czy dwóch.

W topie popularności możemy wyróżnić fryzury na krótkie włosy:

Shaggy hair – fryzura kochana przez kamery! Stworzona dla osób, które nie lubią spędzać wielu godzin przed lustrem i zależy im na szybkim ułożeniu włosów. Zdecydowanie niesforna, szalona, naturalna i przyciągająca uwagę. W uczesaniu shaggy będą się dobrze czuć zarówno kobiety o włosach kręconych, jak prostych.

Klasyczny jeżyk – odmładzająca fryzurka dla odważnych! Bardzo krótka, nonszalancka i nie wymagająca wielu codziennych zabiegów stylizacyjnych. Co ciekawe, jeżyk sprawdzi się i na co dzień i na eleganckie wyjścia, a jeśli przy tym ozdobi się twarz długimi kolczykami i piękną biżuterią, tym bardziej zrobi wrażenie!

Bob w wielu wariacjach – od klasycznego cięcia, które wyeksponuje szuję i podkreśli rysy twarzy, po różne jego odmiany z grzywką na wprost, na boki, na firankę, czesaną wysoko, albo nisko. W salonach fryzjerskich cięcie na boba wiedzie prym już od lat i zdecydowanie jest fryzurką, której warto się przyjrzeć. Odmienia twarz, rozjaśnia, odmładza!

Fryzura zaczesywana do tyłu – można ją wykonać na cięciu Bob i Shaggy i stanowi ona swojego rodzaju alternatywę dla włosów puszczanych wokół twarzy luźno i niesfornie. Tu cała grzywka i większość włosów zabierana jest do tyłu, a następnie ugładzana lakierem, żelem lub innymi środkami stylizacji.

Z grzywką ku górze – rzadka, ale bardzo ciekawa fryzura, w której kluczem są krótkie włosy i filuternie modelowana grzywka sprawiająca wrażenie, jakby „stała” na głowie i stroszyła piórka. Przykuwa wzrok!

Uwaga: warto pamiętać, że włosy lubią zmiany! Nawet jeśli wśród w/w fryzur znajdziemy idealną, warto choć raz do roku zdecydować się na zupełnie inne cięcie! Odmieni ono układ pasm, ożywi je i sprawi, że włosy „przyzwyczajone” do jednego uczesania, będą lepiej pracować, a nawet nabiorą zupełnie nowej objętości.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł