Jaka jest różnica między rzęsami 2D a 3D?

3,7
(3)

Rzęsy są jednym z kluczowych elementów naszego makijażu. Z tego powodu wielką uwagę do ich wyglądu przywiązują szczególnie panie. Salony kosmetyczne oferują szereg usług, które mają uwydatnić ich naturalny stan, od henny po zagęszczanie. Odkąd zawitała do nas moda na zabieg przedłużania rzęs, sztuczne rzęsy, niegdyś tak popularne, zdają się powoli odchodzić w zapomnienie. Gęste, głęboko czarne i nieprzeciętnie długie rzęsy były niegdyś raczej towarzystwem dla mocnego, okolicznościowego makijażu, głównie wieczorowego. Odkąd jednak pojawiło się rozwiązanie pozwalające na uniknięcie codziennego tuszowania, zapewniające tak zwany efekt ,,million lashes” każdego dnia bez konieczności aplikowania sztucznych rzęs co wieczór i niszczenia naturalnych włosków klejem, wyraziste rzęsy są coraz powszechniej spotykane. Na zabieg przedłużania i zagęszczania decydują się panie w każdym wieku a samo posiadanie niezbyt naturalnych bądź co bądź rzęs nie budzi już takich kontrowersji. Do tego salony kosmetyczne oferują nam coraz więcej opcji tego zabiegu. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na odpowiednią opcję. Aby ułatwić wybór i odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania omówmy dwie najchętniej wybierane. Jakie są więc metody przedłużania rzęs, jak wyglądają rzęsy 2D a jak rzęsy 3D? Która z opcji będzie dla nas odpowiednia? 

Jak wyglądają rzęsy 2D?

Jedną z najpopularniejszych metod przedłużania są rzęsy 2D. Inaczej jest to przedłużanie rzęs metodą 2:1. Zabieg ten polega na przyklejaniu dwóch sztucznych rzęs to twojej jednej, naturalnej. Innymi słowy- na jedną naturalną rzęsę przypadają dwie sztuczne. Rzęsy 2D są oczywiście bardzo widocznym efektem, który zupełnie odmienia oblicze naszego oka. Jednocześnie sprawia wciąż wrażenie dość naturalnych, dobrze zadbanych, zdrowych i idealnie wytuszowanych rzęs. Za pomocą tej metody możemy skorygować wygląd naszej powieki. Dostępne są rzęsy o różnym skręcie- C, D lub L. W zależności od tego, na który wariant postawimy uzyskamy oddzielny efekt, który może pomóc właśnie w skorygowaniu pewnych niedoskonałości, takich jak choćby opadająca powieka. Rzęsy 2D to również dobra metoda na uzyskanie kociego oka. Zabieg przedłużania w salonie może potrwać od 2 do 4 godzin w zależności od wprawy osoby wykonującej i innych czynników. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że od precyzji kosmetyczki będzie zależał wygląd naszego oka przez najbliższe tygodnie. 

Jak wyglądają rzęsy 3D?

Kolejną bardzo popularną metodą przedłużania są rzęsy 3D. Analogicznie do poprzedniej- tu zabieg polega na przyklejeniu trzech sztucznych rzęs do twojej jednej, naturalnej. Na jedną naturalną rzęsę przypadają więc aż 3 sztuczne. W porównaniu do poprzedniej metody, efekt uzyskany za pomocą tego zabiegu będzie oczywiście bardziej widoczny. Choć jest to propozycja dla bardziej zdecydowanych i odważnych pań, to wciąż uznaje się ją za tę, która daje względnie naturalny efekt w porównaniu do pozostałych możliwych opcji. W wypadku tej metody mamy także do wyboru możliwe grubości sztucznych rzęs- lekkie, średnie i grube. Należy jednak pamiętać, że w tej sytuacji mamy już do czynienia z dość dużą ingerencją w nasze naturalne rzęsy i metoda ta nadaje naprawdę dużej objętości. Warto zdać się tutaj na wiedzę i doświadczenie kosmetyczki, która podpowie nam, na jaki wariant możemy się zdecydować, by zachować wygodę. W wypadku źle dobranych rzęs istnieje ryzyko obciążenia oka, które będzie dla nas odczuwalne, co wiąże się z dużym dyskomfortem. Jako, że nasze rzęsy uzupełnione w proporcji 1:3 będą miały naprawdę dużą objętość, to niezwykle ważne jest, aby wybrać te elastyczne. Zapobiegnie to ich splątaniu na co dzień. 

Rzęsy 2D i 3D- porównanie. 

Rzęsy 2D i 3D są dość zbliżonymi do siebie efektami, choć różnica w ostatecznym wyglądzie jednak będzie dla nas zauważalna na co dzień. Czasem ciężko nam się zdecydować na którąś opcję, zwłaszcza na początku przygody z przedłużaniem. Aby porównać rzęsy 2D i 3D najlepiej otworzyć sobie zdjęcia autorstwa salonu, na który się zdecydowaliśmy i zestawić ze sobą dwie różne, wykonane przez konkretną kosmetyczkę stylizacje. 

Rzęsy 2-3D przed i po. 

Niezależnie od metody, rzęsy 2-3D u każdego będą prezentowały się na oku nieco inaczej. Choć efekt końcowy będzie zbliżony to cały wygląd uzależniony będzie od kształtu naszego oka, powieki i wielu innych czynników. Możemy jednak zobaczyć wiele przykładowych zdjęć, gdzie ukazane są wykonane rzęsy 2-3D przed i po. Najlepiej jednak poszukać w tym wypadku prac kosmetyczki, którą wybraliśmy do wykonania zabiegu. Wiele zależy bowiem od samej osoby aplikującej rzęsy. 

Jaka metoda rzęs jest najlepsza?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, jaka metoda rzęs jest najlepsza. Wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań. Aby przekonać się stopniowo do zagęszczonych rzęs, warto jednak na początek wybierać mniej objętościowe metody, takie jak choćby 1:1 lub 2;1, by przy następnych zabiegach móc zdecydować, czy zwiększenie ich ilości będzie dla nas dobrym pomysłem.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3,7 / 5. Liczba głosów 3

Bądź pierwszy i oceń artykuł