Jak zrobić ser do naleśników? Sprawdzone przepisy

0
(0)

Naleśniki z serem są jednym z tych posiłków, które można jeść o każdej porze roku. Syte, słodkie i po prostu pyszne! Sekret tkwi jednak nie tylko w cieniutkim cieście naleśnikowym, ale i w serze – nie wystarczy włożyć do środka „gołego” twarogu. Jak przygotować takie serowe nadzienie, żeby naleśniki wprost rozpływały się w ustach?

Przepisy na to, jak zrobić ser do naleśników

Bazą każdego z podanych niżej przepisów jest twaróg – i to nie byle jaki! Im lepsza jakość twarogu tym smaczniejszy otrzymamy efekt, dlatego warto wybrać coś z lepszej półki lub posiłkować się serem od sprawdzonego sprzedawcy. Jeśli do tego mamy znajomego, który sam ser wyrabia, to w ogóle będzie idealnie!

Ser z przepisu Magdy Gessler: 400 g twarogu, 4 żółtka, szklanka cukru, pół szklanki kremówki, domowy cukier waniliowy lub nasionka z jednej laski wanilii.

Wszystkie składniki łączymy ze sobą, smarujemy masą naleśniki i podajemy! Dodatkowo można też je podsmażyć na klarowanym maśle, będą wtedy przyjemnie chrupkie i zachwycą smakiem.

Na słodko: jak zrobić ser do naleśników z jajkami i śmietaną? Przygotuj: 300 g dobrego twarogu, 1 żółtko, 2 łyżki cukru zwykłego lub cukru pudru, 1 łyżki gęstej śmietany, łyżeczkę cukru waniliowego oraz startą na tarce skórę cytryny (z połowy owocu).

W tym przypadku również łączymy wszystkie składniki, ale dodatkowo, jeśli preferujemy idealnie gładką masę, to możemy sam twaróg przepuścić uprzednio przez maszynkę do mielenia. Większość jednak rozdrabnia masę po prostu widelcem i to jest całkowicie wystarczające. Same naleśniki można podać posmarowane masą i od razu i po podsmażeniu, zależnie od tego, która opcja bardziej nam odpowiada.

Ciekawostka: do każdego z przepisów można też wykorzystać różne smakowe dodatki np. bakalie typu rodzynki, suszone śliwki lub morele wrzucone wprost do masy, czy orzeszki albo cynamon, które dodadzą twarogowej masie pysznego smaku.

Ser z budyniem: bardzo ciekawa wariacja, która po pierwszym spróbowaniu często staje się dla wielu osób tą ulubioną! Do wykonania musimy posiadać opakowanie budyniu (wanilia lub śmietankowy), 250 g twarogu, łyżkę cukru waniliowego i odrobinę zwykłe cukru (wystarczy szczypta do smaku).

Budyń gotujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu, jeśli nie zawiera cukru to możemy swobodnie dodać do niego łyżeczkę, chyba że nie czujemy takiej potrzeby. Zanim dodamy budyń do twarogu, musimy go ostudzić tak, by nie był gorący. Dopiero wtedy łączymy je i dla uzyskania lepszej konsystencji – blendujemy lub dokładnie roztrzepujemy. I gotowe!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł