Jak zrobić paznokcie ombre różowe? Modne inspiracje

0
(0)

Jak zrobić różowo-białe ombre na paznokciach?

Do ich zrobienia różowo-białego ombre będziesz potrzebować: dwa kolory lakieru — biały i różowy oraz niewielką gąbeczkę. Na początku jak zwykle przed każdym malowaniem paznokci należy zrobić manicure. Usuwamy więc skórki, odpiłowujemy płytkę, matujemy paznokieć i przecieramy odłuszczaczem. Na przygotowany do malowania paznokieć nakładamy pierwszą warstwę lakieru w kolorze różowym. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nakładamy drugą. Zaraz po jej nałożeniu na czubek paznokcia nakładamy odrobinkę białego lakieru i delikatnie wklepujemy go gąbeczką. Bardzo ważne jest, by wklepywać lakier od końca płytki paznokcia do środka. W ten sposób można stworzyć naturalnie wyglądające, płynne przejście między kolorami. 

Jak zrobić paznokcie ombre różowe z brokatem?

Paznokcie ombre różowe z brokatem to kolejna propozycja modnej stylizacji, którą możesz wykonać samodzielnie w domu. Jak to zrobić? 

Pomaluj paznokcie według instrukcji zamieszczonej wyżej. Po wklepaniu gąbeczką białego lakieru zanurz pędzelek w brokacie i lekko strzepnij odpowiednią ilość nad paznokciem.

Jak zrobić paznokcie ombre różowo niebieskie?

Paznokcie ombre różowe z niebieskimi efektami to doskonały sposób na zwrócenie na siebie uwagi. Metodę z gąbeczką już znasz. Nie jest to jedyny sposób na uzyskanie takiego fajnego efektu łączenia dwóch kolorów na jednym paznokciu. Innym równie efektownym sposobem na kolorowe ombre jest szczotkowanie z użyciem pędzelka. Wystarczy pomalować paznokieć od góry jednym kolorem lakieru, od dołu — drugim. Oba kolory powinny się spotkać mniej więcej w połowie płytki paznokcia. W tym miejscu szczotkujemy delikatnie płytkę pędzelkiem, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Jak zrobić różowy baby boomer?


Różowy baby boomer nazywany jest nowoczesnym french manicure. To nic innego jak manicure w stylu różowego ombre, gdzie biały kolor przechodzi w subtelny róż. Jak zrobić różowy baby boomer? 

  1. U nasady paznokcia nałóż lakier w białym kolorze.
  2. Na końcówkę paznokcia nałóż różowy lakier.
  3. Delikatnie wklepuj gąbeczką różowy lakier w kierunku białego.

Jak zrobić różowe gradient nails?


Gradient nails to technika malowania paznokci polegająca na ozdobnym cieniowaniu. Gradient nails polega na nakładaniu na płytkę kilku kolorów tak, by tworzyły między sobą płynne przejścia. Kolory można nakładać poziomo, pionowo bądź po skosie. Aby zrobić różowe gradient nails, wystarczy dwa lub trzy kolory lakieru, najlepiej kontrastujące z różowym i gąbeczka lub pędzelek. Jeśli zdecydujemy się na użycie gąbeczki, pamiętajmy, że im mniejsze ma “oczka”, tym subtelniejsze przejścia uzyskamy. Na oczyszczony paznokieć nakładamy różowy lakier, a następnie za pomocą nasączonej gąbeczki w drugim wybranym kolorze lakieru nakładamy kolejną warstwę wykonując tzw. stemplowanie. Podczas stemplowania paznokieć powinien być obracany w różne strony. Zabieg powtarzamy zmieniając kolory, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł