Jak zrobić hybrydy samodzielnie w domu?

0
(0)

Manicure hybrydowy to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą cieszyć się zadbanymi paznokciami przez nawet 4 tygodnie. Wykona go profesjonalna kosmetyczka, ale można również spróbować zrobić go samodzielnie, w domowych warunkach. Co będzie potrzebne do manicure hybrydowego? Jak przeprowadzić zabieg?

Co jest niezbędne, aby wykonać hybrydy w domu?

Manicure hybrydowy nie jest szczególnie skomplikowanym sposobem zdobienia paznokci. Niemniej jednak, aby wykonać go w domowych warunkach, trzeba wyposażyć się w niezbędne akcesoria. Są to:

  • baza do hybryd,
  • top,
  • waciki bezpyłowe,
  • cążki do usuwania skórek,
  • oliwka do skórek,
  • lakier hybrydowy,
  • lampa UV,
  • primer.

Warto również zakupić dodatkowe ozdoby, choć oczywiście na początek lepiej postawić na zwykłe zdobienie przy pomocy lakieru. Z czasem, gdy nabierzemy doświadczenia, przyjdzie też pora na eksperymenty.

Jak zrobić hybrydy w domu?

Aby wykonać manicure hybrydowy, trzeba uprzednio przygotować paznokcie. W tym celu sięgamy po pilnik i nadajemy im odpowiedni kształt. Ten krok nie różni się w niczym od procedury wykonywania tradycyjnego manicure. Następnie delikatnie matowimy płytkę przy pomocy pilnika. Ważne, aby jej nie piłować, a jedynie lekko „przeciągnąć” po niej pilnik. W kolejnym kroku stosujemy odtłuszczacz, czyli primer – aplikuje się go podobnie, jak lakier. Primer ma za zadanie oczyścić płytkę oraz przygotować ją do przyjęcia lakieru. Gdy paznokcie są już przygotowane, możemy przejść do czynności głównych, czyli malowania. Na początek aplikujemy bazę, którą należy utwardzić w lampie UV. Na bazę nakładamy dwie, a czasami nawet trzy warstwy lakieru hybrydowego, przy czym każdą warstwę utwardzamy w lampie. Na samym końcu, gdy paznokcie są już odpowiednio pokryte, aplikujemy top, który również utwardzamy. Zwieńczeniem manicure hybrydowego jest zaaplikowanie na skórki oliwki, która wygładzi je i odżywi. 

Domowe hybrydy – o czym warto pamiętać?

Wykonanie manicure hybrydowego w domu pozwoli sporo zaoszczędzić, ale trzeba przestrzegać pewnych zasad, aby uzyskać pożądane efekty. Najważniejszym elementem jest dobór odpowiedniej lampy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a to, jaki wybrać, można sprawdzić u źródła, jakim jest poradnik Media Expert. Kolejnym istotnym czynnikiem jest nakładanie cienkich warstw lakieru. W przypadku jasnych kolorów, konieczne może być zaaplikowanie nawet trzech warstw. Podczas wykonywania manicure pilnujmy, aby nie zalać skórek. Całość będzie nie tylko nieestetyczna, ale też nietrwała. Zalane skórki to główny powód odklejania hybryd, dlatego tak ważne jest przygotowanie płytki paznokcia. Gdy już pojawią się na nich odrosty, nie pozostaje nic innego, jak usunąć hybrydę w domu. W tym celu sięgamy po aceton, waciki oraz folię aluminiową, ewentualnie klipsy do paznokci. Nasączamy waciki acetonem, nakładamy na paznokcie i przykrywamy szczelnie folią. Po około 20 minutach resztki lakieru ściągniemy przy pomocy patyczków. Nowy manicure możemy wykonać bezpośrednio po usunięciu poprzedniego. Trzeba jednak pilnować kondycji paznokci, które mogą być osłabione. Czasami warto więc zrobić sobie krótką przerwę, decydując się na klasyczny lakier albo odżywkę. Dbając o higienę, dobrze stosować też spray antyseptyczny na dłonie, zanim przejdziemy do zdobienia paznokci. Dzięki temu zapobiegniemy ewentualnym zakażeniom.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: