Jak wykonać paznokcie kameleon?

Free public domain CC0 photo.
0
(0)

Znamy już doskonale efekt syrenki na paznokciach. Podobnie znany nam jest efekt lustra czy efekt holograficzny. A jak wyglądają paznokcie kameleon? Oczywiście jak łatwo się domyślić dokładnie tak jak… kameleon! Swoją nazwę efekt ten zawdzięcza temu, że w zależności od tego, pod jakim kontem pada światło, paznokcie mienią się różnymi kolorami i z każdej perspektywy wyglądają inaczej. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wykonać efekt kameleona, sprawdź nasz poradnik.

Czym wykonać paznokcie kameleon?

Paznokcie kameleon to odważna stylizacja, która zawsze przyciąga wzrok. Nieważne, czy zdecydujemy się na ten efekt na wszystkich paznokciach, kilku wybranych czy tylko na części płytki. Nawet jeśli na co dzień stawiasz na prosty, elegancki i minimalistyczny manicure, to na specjale okazje nie bój się zdecydować na to zdobienie. Przekonasz się, że efekt kameleona pasuje każdemu i robi niesamowite wrażenie. Jak wykonać paznokcie kameleon, by mieniły się kolorami? Do ich wykonania wystarczy nam specjalny pyłek, który najprościej znajdziemy wyszukując frazę ,,efekt kameleon” lub ,,pyłek kameleon”. Wiodące marki na rynku związanym z manicure mają w ofercie mnóstwo najróżniejszych wariantów. Oprócz pyłku potrzebujemy tylko tego, czego użyjemy przy standardowej stylizacji.

Jak wykonać paznokcie kameleon?

Aby wykonać paznokcie kameleon na paznokciach hybrydowych musimy wykonać najpierw stylizację w standardowy sposób. Efekt kameleona uzyskamy dopiero pod sam koniec i nie potrzebuje szczególnego przygotowania. Jedynym warunkiem jest to, aby do wykończenia manicure przygotować top no wipe, ponieważ nie nada się tu zwykły top z warstwą dyspersyjną. 

  1. Przygotowanie płytki paznokcia. 

Pierwszym krokiem jak w każdej sytuacji jest przygotowanie paznokci do stylizacji. Po nadaniu płytce odpowiedniego kształtu musi ona zostać zmatowiona bloczkiem polerskim oraz odtłuszczona cleanerem. 

  1. Nałożenie bazy.

W drugim kroku na paznokieć nakładamy bazę hybrydową. Pierwsza warstwa powinna być cienka. Drugą warstwą nadbudowujemy naturalną płytkę, nadajemy jej odpowiednią grubość i kształt. Dbamy o to, by powstała ,,krzywa C”, która zapobiegnie łamaniu paznokci. 

  1. Nałożenie koloru.

Czas na kolor. Odcień wybieramy w zależności od upodobań i tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Zazwyczaj potrzeba od 2 do 3 warstw. Zależne jest to od krycia naszego lakieru. Pamiętajmy jednak, że im mniej warstw tym lepiej. 

  1. Top i efekt kameleona. 

Na utwardzony kolor nakładamy top no wipe. Utwardzamy go w lampie. Teraz czas na nałożenie naszego pyłku. Aplikujemy go specjalnym pędzelkiem z gąbeczką- wcieramy go w utwardzony top coat. Nadmiar zdejmujemy szerokim pędzelkiem. Całość ponownie zabezpieczamy top coatem i utwardzamy w lampie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł