Jak wyglądają i ile trzymają rzęsy 3 do 1?

0
(0)

Rzęsy 3 do 1 stanowią dziś jedną z najbardziej popularnych metod, dzięki którym można na powiekach uzyskać prawdziwy efekt Wow! To właśnie taki sposób przedłużania rzęs nie tylko nadaje im romantyczne, głębokie spojrzenie ale i efektownie powiększa ich objętość! Co warto wiedzieć o rzęsach 3 do 1?

Jak wyglądają rzęsy 3 do 1?

Pierwszym pytaniem przed podjęciem decyzji i skorzystaniu z kosmetycznego przedłużania rzęs tym sposobem jest to jak w ogóle wyglądają rzęsy 3 do 1? W największym skrócie? Jak baśniowych wachlarz o imponującej objętości! Takiego spojrzenia po prostu nie da się nie zauważyć!

Dla kogo rzęsy 3D są dobrym rozwiązaniem?

Czy ta metoda jest dla każdego? Dla kogo rzęsy 3D są dobrym rozwiązaniem, a kto niekoniecznie powinien z takiego przedłużania korzystać? Po pierwsze, rzęsy 3 do 1 sprawdzą się idealnie dla osób, których naturalne rzęsy są cienkie i rzadkie (ciekawostka: osób o takich rzęsach jest dziś najwięcej, więc nie muszą się czuć z tym wyzwaniem osamotnione!). To właśnie one skorzystają na zabiegu przedłużania rzęs w wersji 3 do 1 najwięcej i na ich powiekach efekt końcowy zaprezentuje się najlepiej.

Z drugiej strony, kobiety które nie posiadają rzęs prawie wcale, muszą pamiętać, że w metodzie tej do jednej rzęsy doczepiane są 3 kolejne – w postaci praktycznej kępki. Jeśli rzęs nie mamy prawie wcale, a do tego są one bardzo słabe, to najzwyczajniej nie będzie do czego kępek przyczepić. W tej sytuacji lepiej postawić na przedłużenie rzęs inną metodą. Podobnie, kobiety które naturalnie mają rzęsy bardzo gęste i długie, raczej nie sięgają po 3 do 1 z prostego powodu: efekt końcowy może tu być tak gęsty i gruby, że sprawi wrażenie przytłoczenia powieki, a dodatkowo mocno ją obciąży.

Jak przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs metodą 3:1?

Jeśli decyzja już podjęta, należy wiedzieć jak prawidłowo przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs metodą 3:1. Odpowiednie przygotowanie uprzyjemni nam czas trwania zabiegu i sprawi, że kosmetyczce będzie się pracowało o wiele wygodniej!

Krok po kroku:

 • Na dzień przed zabiegiem postaraj się odprężyć i zrelaksować. Doczepiania kępek do rzęs trwa dość długo i jest bardzo precyzyjne, dlatego im lepiej wypoczniesz, tym lepiej zniesiesz czas całego zabiegu. Zalecana: relaksująca muzyka, spokój, wyciszenie.
 • Nie idź do gabinetu z makijażem! Zmyj go jeszcze w domu i dokładnie oczyść oczy np. korzystając z micelarnego płynu lub innego, nietłustego środka
 • Nie pij rano kawy ani innych napojów podnoszących ciśnienie i wypłukujących magnez. Dlaczego? Napoje te mogą sprawić, że powieka będzie Ci w trakcie zabiegu drgać, a to wybitnie wydłuży cały proces mocowania nowych kępek. Nie rób sobie tego!
 • Jeśli nosisz soczewki kontaktowe – wyjmij je wcześniej
 • Jeśli w dniu zabiegu nabawisz się jakiejkolwiek infekcji w okolicy oka – zrezygnuj! Niektóre klientki upierają się, by mimo tego zrealizować umówiony zabieg na rzęsy 3 do 1, a to prosta droga do rozniesienie infekcji po oku, zachorowania na zapalenie spojówek i bardzo nieprzyjemny ból
 • O ile Twoje naturalne rzęsy są bardzo jasne, wykonaj przed zabiegiem hennę – przyciemnione rzęsy będą dla kosmetyczki lepiej widoczne i szybciej będzie w stanie dokleić do nich nowe kępki
 • Przed położeniem się na fotelu zabiegowym w gabinecie kosmetycznym – skorzystaj z toalety (w trakcie nie można wstawać z fotela!), zadbaj o to, żeby wcześniej coś zjeść i wreszcie  zrelaksuj się i odpręż. To pomoże i Tobie i profesjonaliście rozpoczynającemu zabieg.

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs metodą 3:1?

Kolejnymi krokami kosmetyczki, która właśnie rozpoczyna Twój zabieg przedłużania rzęs metodą 3:1 będą:

 • Zabezpieczenie dolnych rzęs tak, by nie przeszkadzały w trakcie doklejania kępek do góry. Kosmetyczka użyje do tego żelowego płatka lub naturalnej, specjalnej do tego typu zabiegów taśmy
 • Rozczesanie rzęs naturalnych tak, by było je widać pojedynczo i by nie były ze sobą sklejone
 • Rozpoczęcie przyklejania kępek do rzęs, poprzedzone wyborem grubości rzęs w kępkach – tu decyzję najlepiej zostawić specjaliście, bo to ona najlepiej oceni jak grube muszą być doklejone rzęski, żeby całość ładnie wyglądała
 • Doklejenie wszystkich kępek
 • Delikatne przeczesanie górnych rzęs
 • Zdjęcie zabezpieczenia z rzęs dolny

Czas trwania całego w/w zabiegu może oscylować od 2 do nawet 3 godzin. Krócej: jeśli będziesz dobrze przygotowana, a powieki nie będą drżały.

Jak dbać o rzęsy 3D?

Przez pierwsze minimum dwie doby od doklejenia rzęs, należy o nie odpowiednio zadbać. Nie wszystkie rzeczy będą sprzyjały utrzymaniu się efektu i nowych kępek, bez ryzyka ich odpadnięcia, dlatego to bardzo ważne! Jak dbać o rzęsy 3D?

 • Nie dotykaj ich! Wystarczy, że widzisz je w lustrze – dotknięcie świeżo doczepionych rzęs może sprawić, że odpadną. Daj im się „ostać”.
 • Przez pierwsze 48 godzin nie narażaj ich na kontakt z wodą i unikaj wysokiej temperatury. Tu dokładniej: nie myj oczu wodą ani niczym innym, nie wybieraj się na basen, do solarium, ani do sauny. Klej musi dobrze „złapać” kępki, a zlekceważenie zasady nie dla wody i nie dla dużego ciepła sprawi, że klej puści, a kępki odpadną…
 • Po przynajmniej 3 dobach możesz już codziennie, bardzo delikatnie rozczesywać rzęsy (przyda się stworzona z myślą o nich, silikonowa szczoteczka)
 • Do demakijażu nie używaj produktów na bazie oleju! Jeżeli korzystałaś z mleczka – wymień ja na zwykły płyn micelarny. Przy zmywaniu makijażu dobrze również sięgnąć po tzw. płatki bezwłóknowe. Dodatkowo, zrezygnuj z pocierania rzęs podczas usuwania makijażu!

Jak długo trzymają się rzęsy 3D?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi! To, jak długo trzymają się rzęsy 3D jest wprost zależne od tego, jak się o nie dba. Przy maksymalnym i naprawdę uważnym stosowaniu się do zasad, jest możliwe, że imponujący wachlarz rzęs przetrwa nawet 6 tygodni! Niestety w praktyce zdarza się to rzadko, ponieważ już po pierwszym tygodniu część osób przyzwyczaja się do nowego wyglądu i np. odruchowo robi demakijaż tak, że nowe kępki osłabia. Efekty? Nie trudno się domyśleć: pierwsze kępki zaczynają wypadać nawet po około 2 tygodniach. Im lepiej więc zatroszczymy się o rzęsy 3D, tym dłużej będziemy się nimi cieszyć.

Uwaga: po około 2 do 4 tygodni można w salonie kosmetycznym wykonać tzw. uzupełnienie rzęs 3 do 1. To zabieg, w trakcie którego kosmetyczka doczepi nowe kępki w miejsce tych, które już wypadły.

Rzęsy 3 do 1 – zalety i wady

Jakie są podstawowe zalety i wady przedłużania rzęs metodą 3 do 1?

Zalety – rzęsy 3 do 1

 • Przepiękne i niezwykle efektowne powiększenie objętości rzęs. Wyglądają jak filmowy wachlarz i czarują spojrzeniem!
 • Możliwość zyskania zniewalającego looku na planowane, eleganckie wyjście, ślub, jubileusz rodzinny czy firmowe przyjęcie
 • Doskonała poprawy oprawy oka
 • Alternatywa dla makijażu oka: rzęs po zabiegu 3 do 1 jest tak wiele i są tak gęste, że nie ma najmniejszej potrzeby ich dodatkowego malowania tuszem do rzęs
 • Możliwość dobrania rzęs wydłużonych, podkręconych, grubszych lub cieńszych, co w każdym z przypadków da zupełnie nowy, świeży efekt

Wady – rzęsy 3 do 1

 • Krótki czas utrzymywania się pięknego efektu – średnio pierwsze kępki doczepionych rzęs wypadają po ok 2 tygodniach. Utrzymanie długotrwałego wyglądu głębokiego spojrzenia wymaga uzupełniania ubytków co około dwa do czterech tygodni
 • Długi czas zabiegu: musimy na niego wygospodarować nawet 3 godziny
 • „Pajęcze nóżki” – w momencie wypadania doczepionych kępek, ubytki w ich miejscach wyglądają dość „zabawnie”. Jak rozszerzone na boki, pajęcze nóżki – to właśnie dlatego tak ważne jest uzupełnianie ubytków.
 • Dodatkowe obciążenie rzęs naturalnych
 • Ryzyko wystąpienia alergii na klej – efekt to opuchnięte powieki, obrzmiała twarz. Żeby tego uniknąć zawsze należy wykonać test na akceptowanie kleju – na niewidocznym miejscu ciała!
 • Cena: Za 2-3 godzinny zabieg zapłacimy od 200 do 300 zł

Ile kosztują rzęsy 3 do 1?

Jaki jest koszt zabiegu przedłużanie rzęs, czyli ile kosztują rzęsy 3 do 1? Z racji na pracochłonności tego procesu i czas jego trwania, trzeba liczyć się z wydatkiem od 200 do około 300 zł. Różne salony mogą mieć oczywiście różne stawki. Jeśli po 2-4 tygodniach będziemy chcieli ubytki uzupełnić, to cena będzie już niższa: między 100 a 200 zł.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania rzęs metodą 3:1

Specjaliści wykonujący przedłużanie rzęs podkreślają, że nie zawsze można i nie zawsze warto je robić! Jakie są główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania rzęs metodą 3:1?

 • Schorzenia oczu i stany zapalne – podrażnienia, opuchnięcia powiek, nienaturalne zaczerwienia, obrzęki, owrzodzenie powieki, zapalenie spojówek, infekcje, zespół suchego oka
 • Uczulenie na składniki kleju – jeśli jest się alergikiem lub nie ma pewności co do braku uczulenia, dobrze jest wcześniej poprosić o test na skórze. Klej, który wywoła swędzenie, zaczerwienienie czy typową dla alergii wysypkę – zdecydowanie nie jest dla nas!
 • Wcześniejsze korzystanie z liftingu rzęs lub robienie sobie na nich trwałej
 • Brak naturalnych rzęs – ich całkowita lub znaczna utrata uniemożliwi wykonanie zabiegu. Jeśli rzęs własnych zostało niewiele, to „poświęcenie” ich i doczepienie do nich nowych, może osłabić te ostatnie na tyle, że szybciej je utracimy.
 • Stan w trakcie chemioterapii – podczas trwania leczenia odradza się decyzję o rzęsach 3 do 1. Po zakończeniu leczenia – tak, ale nie w trakcie.
 • Cukrzyca
 • Zaburzenia na tle nerwowym, których objawem jest niekontrolowane wyrywanie sobie włosków

Czym się różnią rzęsy 3D od 2 do 1?

Obie metody polegają na doczepieniu kępek do istniejących rzęs. W metodzie 3D: do 1 rzęsy doczepiane są 3, a w metodzie 2 do 1: do 1 rzęsy doczepiane są dwie i to jest podstawowa różnica. Efekt końcowy w obu przypadkach mocno zwiększa objętość rzęs, ale to 3D daje wachlarz grubszy, a co za tym idzie wywołuje wrażenie bardzo głębokiego spojrzenia. Rzęsy 2 do 1 są z kolei bardziej delikatne i jak uważa wiele osób, prezentują się bardziej naturalnie. 3D – robi się najczęściej pod szczególne okazje (wesela, ważne uroczystości, imprezy), a 2D – dla samego, efektownego powiększenia objętości rzęs.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł