Jak wybrać łóżko dziecięce ikea? Przegląd i podpowiedzi

0
(0)

W poszukiwaniu idealnego łóżka dla swojej pociechy, zdecydowanie warto przejrzeć asortyment sklepów Ikea. Ta lubiana przez Polaków sieć meblowa ma w swojej ofercie wyjątkowo duży wybór łóżek dla dzieci, a do tego są one posegregowane tak, że łatwo jest szybko znaleźć to, które dla naszego dziecka będzie najbardziej odpowiednie.

Łóżko dziecięce ikea – cztery główne kategorie!

Dla wygody zakupów, Ikea dzieli propozycje swoich łóżek dla dzieci na cztery działy główne plus jeden dodatkowy z akcesoriami i baldachimami.

  1. Łóżka z regulacją wysokości – bardzo praktyczna opcja, która pozwala połączyć wygodny sen dziecka młodszego z brakiem natychmiastowej konieczności wymiany łóżka, kiedy będzie ono rosnąć. Jak to działa? Kiedy pociecha wymaga jeszcze często zerkania do niej nocą, przewijania czy doglądania – łóżko reguluje się na większą wysokość, co sprawia, że rodzic nie musi się tak mocno pochylać do każdego zerknięcia na dziecko, a z upływem czasu, gdy maluch będzie już wychodził z łóżka sam – obniża się je, umożliwiając mu bezpieczne układanie stóp na ziemi.
  2. Piętrowe łóżka z biurkami na antresoli – przeznaczone dla dzieci, które już są w wieku szkolnym i w których pokojach z racji ograniczonego miejsca trudno byłoby wygospodarować miejsce osobno i na łóżko i na biurko. Połączenie tych dwóch opcji w jednym, praktycznym meblu to hit ostatnich lat i coś wprost idealnego do niewielkich mieszkań.
  3. Pojedyncze łóżko dziecięce ikea – dla dzieci, które śpią już samodzielnie i potrzebują czegoś, co wprawdzie rozmiarowo jest mniejsze, ale wygląda „jak dorosłe”. W tym dziale łóżka znajdą przede wszystkim rodzice dzieci starszych i nastolatków.
  4. Tradycyjne łóżka piętrowe – z myślą o dwojgu dzieci. W tej sekcji Ikea ma wiele różnych kolorów, faktur i wzorów łóżek, tak, by móc je dopasować do już urządzonego wnętrza i by dobrze ono z nim współgrało.

Ciekawostka: w e-sklepie Ikei najchętniej wybierane w danym sezonie łóżka dla dzieci, oznaczane są symbolem „Top Seller” i wyrazistej, różowej ramce, więc również można ten znaczek traktować jako inspirację zakupową wskazującą trendy, które aktualnie cieszą się największym uznaniem rodziców.

Promocje i rabaty: są w Ikei dość częste i to zarówno w oficjalnym sklepie internetowym, jak i w punktach stacjonarnych, ale ponieważ wiele osób szuka tego typu obniżek, to żeby się na nie „załapać”, warto przeglądać asortyment wcześniej, jeszcze przed planowanym dniem zakupu łóżka. To pozwolić lepiej zorientować się w cenach i szybciej wykorzystać nadarzającą się okazję.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł