Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? Opinie

0
(0)

Wśród wielu dostępnych dziś rozwiązań na usuwanie nadmiernego owłosienia, depilacja laserowa jest zdecydowanie tym, które najdłużej utrzymuje efekt gładkiej skóry. Nie znaczy to jednak, że jej jednorazowe wykonanie pozwoli nam na zawsze pozbyć się owłosienia z pach, bikini, nóg czy innych stref naszego ciała. Na ile wystarcza i o czym trzeba wiedzieć? Jak jej efekty oceniają ci, którzy zdecydowali się na zabieg?

Tygodnie czy miesiące, czyli jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Opinie o depilacji laserowej, które bez problemu znajdziemy dziś w internecie można podzielić na te, które wywołane są krótszym lub dłuższym doświadczeniem danej osoby z laserowym usuwaniem włosów. Trzeba wziąć na to poprawkę, ponieważ część osób rezygnuje z takiej depilacji po 1-2 zabiegach i tak naprawdę nie wie, jak długotrwała byłaby ich skuteczność, gdyby stosowali je zgodnie z zasadami kosmetologów. A te są kluczowe!

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej? Opinie

  • Pierwsze efekty po zabiegu nie pojawiają się od razu! Widać je dopiero po jednym, a czasem nawet dwóch tygodniach, bo właśnie tyle potrzebują włosy naświetlone laserem do tego, żeby osłabić się na tyle, by wypaść z wierzchniej warstwy skóry. Ci, którzy myślą, że z salonu depilacji wyjdą od razu idealnie gładcy – są w błędzie!
  • Pierwsze włosy po pierwszym zabiegu odrastają po kilku pierwszych tygodniach! Nie wszystkie oczywiście, ale średnia wynikająca ze statystyk wskazuje, że ok 30% włosów będzie odrastać, więc konieczne będą kolejne zabiegi laserowego ich usuwania.
  • Najwyższą skuteczność daje przeprowadzenie całej serii zabiegów laserem (od sześciu do ośmiu!) – najpierw proces ten pozwoli pozbyć się włosków mocnych i ciemnych, a dopiero później tych jaśniejszych i cieńszych, które odrastają z czasem
  • To prawda, że niektóre osoby mają mniejsze predyspozycje do odrastania włosków i laserowe zabiegi mogą umożliwić im pozbycie się ich na zawsze, ale uwaga (!) to jest zdecydowanie mniejszy procent niż myślimy! Włoski mają zdolność do naturalnej regeneracji i postaci pojedynczej, mogą odrastać.

Ciekawostka: wg opinii zarówno specjalistów, jak i osób, które są już po kilku zabiegach depilacyjnych, jedną z przyczyn, które prowadzą w czasie do nawrotu włosków są np. choroby, ciąże czy menopauza. Przyczyny te są całkowicie naturalne i nie ma możliwości ich „ominięcia”, dlatego trzeba pamiętać o tym, że w takiej sytuacji wystarczy co kilka lat wykonać tzw. zabieg przypominający. Skutecznie pomoże on usunąć nowe włoski i osłabić je przy ew. kolejnym wzroście.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł