Jak długo trzymają się rzęsy 3D?

4
(1)

Przedłużanie rzęs w salonach kosmetycznych to metoda, na którą decyduje się coraz więcej kobiet ceniących sobie oszczędność czasu i lubiących efekt podkreślonych zawsze oczu. Zabieg utrzymuje się przez kilka tygodni, co zapewnia nam spokój i zwalnia z ,,obowiązku: codziennego tuszowania. W odstawkę idą powoli też jednorazowe kępki lub całe sztuczne rzęsy aplikowane jedynie na wyjątkowe okazje. Objętościowe metody przedłużania pozwalają cieszyć się efektem miliona rzęs, niegdyś zarezerwowanym jedynie na szczególne wyjścia w każdym dniu. Ze wszystkich dostępnych metod dających różne efekty jedną z najpopularniejszych jest przedłużanie rzęs 3D. Oznacza to, że na jedną naturalną rzęsę przypadają 3 sztuczne. Efekt robi więc wrażenie. Jednocześnie metoda ta pozostaje jedną z tych, które wciąż pozwalają nam uzyskać względnie naturalny wygląd. Jak długo trzymają się rzęsy 3D i co robić, by przedłużyć ich żywotność? Podpowiemy, jak wygląda pielęgnacja po wykonanym zabiegu.

Jak długo trzymają się rzęsy 3D?

Na to, jak długo trzymają się rzęsy 3D ma wpływ kilka czynników. Określa się, że efekt powinien utrzymać się od 2 do nawet 6 tygodni. Skąd taka rozbieżność? Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma tutaj wybór salonu i profesjonalistki, która wykona zabieg. Dokładność aplikacji i jakość użytych materiałów zadecyduje o najbliższych tygodniach. Decydując się na przedłużanie należy więc dokonać odpowiedniego wyboru i skorzystać z usług w renomowanym, sprawdzonym przez innych miejscu o pozytywnych opiniach. Niższa cena oferowana przez kosmetyczki nie powinna być czynnikiem, który przeważa nad naszą decyzją. Należy pamiętać o zasadzie, że lepiej zapłacić za zabieg więcej, ale wykonywać go rzadziej. 

Jak pielęgnacja wpływa na to, jak długo trzymają się rzęsy 3D?

To, jak długo trzymają się rzęsy 3D od momentu zależy od odpowiedniej pielęgnacji na co dzień. Jeśli zabieg wykonany został przy pomocy dobrej jakości materiałów w sprawdzonym miejscu, to ich trwałość przez najbliższe tygodnie zależy już tylko od naszego zaangażowania. Aby efekt pięknych rzęs pozostał z nami jak najdłużej, konieczne będzie zrezygnowanie z kosmetyków do demakijażu na bazie tłuszczy. zamiast tego warto postawić na delikatny tonik lub płyn micelarny. Trzeba też pamiętać, że wszelki kontakt z wodą, zwłaszcza ciepłą będzie wpływał na trwałość użytego do aplikacji kleju. Twarz przemywamy chłodną wodą i staramy się możliwie unikać gorących kąpieli. Zdecydowanie nie powinniśmy też korzystać z sauny- sztuczne rzęsy wyjątkowo źle reagują na parę wodną. Nie można także zapominać o codziennym, dokładnym rozczesywaniu czystą szczoteczką. Nie wolno dopuszczać do sklejania się rzęs, ponieważ bardzo łatwo o uszkodzenie stylizacji. Utrzymanie rzęs w dobrej kondycji będzie też wymagało od nas zmiany nawyków. Niestety wiele osób ma tendencję do przecierania oczu. Jeśli nie chcemy zniszczyć efektu i cieszyć się nim dłużej po zabiegu, to będziemy musieli pozbyć się nawyku dotykania oczu rękami a w szczególności pocierania powiek. Należy także uważać przy osuszaniu twarzy ręcznikiem. Należy go przykładać delikatnie do skóry, nie przecierać.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł