Ile gigabajtów internetu mobilnego będzie w sam raz?

0
(0)

Z internetu mobilnego możesz korzystać nie tylko w ramach pakietu komórkowego na telefonie czy tablecie, ale także używać go jako łącza domowego Wi-Fi – pozwala na to zewnętrzny router. Sprawdź, ile gigabajtów transferu danych potrzebujesz, aby wystarczyło Ci internetu na cały miesiąc.

Ile gigabajtów internetu mobilnego do domu?

Jeśli mieszkasz w miejscu poza zasięgiem światłowodów, zbliżone parametry może Ci zapewnić domowy internet mobilny 5G lub LTE 4G. Przeciętne miesięczne zużycie internetu na jedną osobę w gospodarstwie domowym systematycznie rośnie – obecnie wynosi już ponad 100 GB. Średnie wykorzystanie transferu danych na pojedyncze łącze abonenckie szacuje się natomiast na około 250 GB.

Optymalna wielkość limitu danych internetu mobilnego zależy nie tylko od liczby użytkowników, lecz także intensywności korzystania z różnych usług. Pakiet 100 GB będzie w sam raz dla jednej osoby, która używa internetu głównie do surfowania i kontaktowania się ze znajomymi przez komunikatory oraz serwisy społecznościowe. Tyle gigabajtów pozwoli tylko sporadycznie słuchać muzyki czy oglądać filmy w średniej jakości.

Potrzebujesz internetu mobilnego, którego chcesz używać intensywnie do rozrywki – np. słuchania muzyki oraz oglądania filmów i seriali w jakości HD? A może łącze ma służyć do zdalnej nauki i pracy – w tym obsługi wideokonferencji? W takich przypadkach wybierz internet z transferem danych co najmniej 500 GB.

Jeszcze więcej internetu (najlepiej 1000 GB) potrzeba do gamingu, streamowania i oglądania filmów czy seriali w technologii 4K. Wybierz też możliwie jak największy pakiet gigabajtów, jeśli z łącza w domu będzie jednocześnie korzystać kilka osób.

Ile gigabajtów internetu mobilnego na telefonie?

Korzystasz na co dzień ze stacjonarnego łącza, a internetu mobilnego chcesz używać tylko poza domem – na telefonie w ramach pakietu komórkowego u operatora? Wystarczy Ci nawet kilka gigabajtów (np. 4 GB), jeśli planujesz łączyć się z siecią głównie do przeglądania stron, odbierania i wysyłania maili czy obsługi prostych aplikacji.

A może często podróżujesz i potrzebujesz internetu mobilnego do przeglądania serwisów społecznościowych, słuchania muzyki czy oglądania filmów na platformach streamingowych? W takiej sytuacji limit transferu danych powinien wynosić co najmniej kilkadziesiąt GB, np. 60 GB. Wybierz pakiet z jeszcze większym limitem gigabajtów, jeśli chcesz często i intensywnie korzystać z sieci.

Sprawdź pakiety internetu mobilnego od Netii

Internet mobilny od Netii jest dostępny w wielu korzystnych pakietach, które bez trudu dopasujesz do swoich potrzeb. Operator udostępnia zarówno łącze w sieci 5G, jak i LTE 4G – możesz wybrać spośród trzech opcji transferu danych: 100 GB, 500 GB lub 1000 GB. W cenie abonamentu otrzymasz nowoczesny router – stacjonarny lub 5G, który pozwala korzystać z sieci w tym samym czasie nawet na 32 różnych urządzeniach i osiągać teoretyczny download do 4,1 Gb/s.

Możesz także wybrać jeden z trzech pakietów internetu domowego LTE od Netii – również w wariantach 100 GB, 500 GB lub 1000 GB. Na czas trwania umowy operator udostępni Ci bez dodatkowych opłat router z zewnętrzną anteną, która poprawia siłę sygnału. Dodatkowo w ofercie znajdziesz pakiety komórkowe Netia Mobile z internetem mobilnym 4 GB, 60 GB lub 100 GB. Jednocześnie możesz bez limitów dzwonić na numery stacjonarne i krajowe w Polsce, a także wysyłać do woli SMS-y i MMS-y.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł

Tagged with: