Horoskop urodzeniowy – czym jest kosmogram ?

0
(0)

Czym jest kosmogram?

Kosmogram jest horoskopem, który dopasowany jest do miejsca i czasu naszego urodzenia. Niektórzy mówią, że kosmogram jest mapą nieba w momencie naszych narodzin. Kosmogram wskazuje dziedziny życia, które są najbardziej istotne, pomaga określić największe życiowe trudności. Dzięki określeniu naturalnych predyspozycji i dominujących cech charakteru jesteśmy w stanie więcej się czegoś o sobie dowiedzieć, być może nawet wybrać odpowiednią dla siebie drogę. Kosmogram w formie graficznej ma kształt koła i ilustruje strukturę fizyczną, psychiczną oraz emocjonalną człowieka. Są ludzie, którzy żyją zgodnie z przepowiedniami, są też tacy, którzy w horoskopy nie wierzą. 

Jak sprawdzić swój kosmogram?

Jeśli chcemy samodzielnie sprawdzić swój kosmogram, możemy skorzystać z darmowego generatora, który z łatwością można znaleźć w internecie. Wystarczy wejść na stronę takiego generatora, wypełnić niezbędne dane i poczekać na automatyczną analizę. Jeśli zależy nam na profesjonalnie wykonanym kosmogramie lepiej umówić się na sesję astrologiczną. Na takiej sesji nie tylko sprawdzimy swój kosmogram, ale także mamy szansę uzyskać mnóstwo wskazówek, które pomogą w podjęciu ważnych decyzji życiowych. 

Jak czytać horoskop urodzeniowy?

Kosmogram urodzeniowy jest graficznym zapisem naszego horoskopu. Przedstawia połączenia między planetami, znakami, domami i aspektami. Interpretacja kosmogramu nie jest łatwa. Bez doświadczenia, wiedzy i odpowiedniej metodyki nie jesteśmy w stanie tego zrobić sami. Analizę kosmogramu można podzielić na 9 kroków. Na początku należy określić położenia Słońca i Księżyca w domach astrologicznych oraz ascendentu i władcy horoskopu. W drugim kroku określamy słabe i silne planety. Krok trzeci to rozłożenie planet w znakach zodiaku i żywiołach. W kolejnym kroku należy przyjrzeć się najważniejszym aspektom, czyli połączeniom między planetami. Bardzo ważna jest też analiza położenia Wenus i Marsa. Planety te podpowiadają nam, jak i kogo kochamy. Mars odpowiada za libido, a Wenus za erotyzm. Przyjrzenie się położeniu Merkurego pomaga zrozumieć sferę zawodową. Merkury wskazuje na nasze talenty, na to, w jaki sposób się uczymy i komunikujemy z ludźmi. Analiza położenia Jowisza pomaga nam odkryć, gdzie leży szczęście i powodzenie. Jowisz jest planetą fortuny, która może nam przynieść pomyślność. Saturn pokazuje nam tzw. przestrzeń do przekroczenia własnych ograniczeń, własnego progu psychicznego. Każdy z nas zmaga się z pewnego rodzaju blokadami, dzięki analizie położenia Saturna można poznać swoje lęki. Ostatnim etapem analizy kosmogramu jest przyjrzenie się położeniu Uranu, Neptuna i Plutona. 

Co jest najważniejsze w kosmogramie?

Najważniejszą rzeczą w kosmogramie są planety, słońce oraz księżyc. Ich ułożenie ma znaczenie. Te planety, które leżą najbliżej osi horoskopu, najbardziej na nas wpływają. 

 • Słońce – jego położenie na wykresie urodzenia jest bardzo istotne, od tego zależy, jaki mamy znak zodiaku, a ten z kolei oznacza – jak twierdzą astrologowie – kim jesteśmy w głębi duszy.
 • Księżyc – ma ścisły związek z nastrojem i naszymi emocjami.
 • Merkury – uważany jest za planetę, której domeną jest rozsądek, Merkury zarządza komunikacją i handlem.
 • Wenus – to planeta miłości i piękna, symbolizuje romanse, kreatywność i majątek.
 • Mars – to planeta, która sprawia, że żyjemy emocjami, podobny charakter miał Mars – starożytny bóg wojny, który był energiczny i agresywny.
 • Jowisz – to szczęście i optymizm, obdarowuje nas nowymi możliwościami i rozwojem.
 • Saturn – symbolizuje wszelkie przeciwności losu, które mogą pojawić się na naszej drodze do sukcesu.
 • Uran – jest planetą zmian, bardzo często te zmiany przychodzą do nas niespodziewanie i szybko.
 • Neptun – uważany jest za planetę mocno powiązaną z naszą wyobraźnią, niektórzy uważają, że pojawienie się Neptuna symbolizuje nadużywanie substancji psychoaktywnych.
 • Pluton – związany jest z seksem, śmiercią i nieświadomością, człowiek, który zostaje pod jego wpływem zaczyna szukać odpowiedzi na pytania związane z duchowością.

Planety rządzą znakami zodiaku. Jedne z nich poruszają się szybciej, inne wolniej. Aby zrozumieć co się z nami dzieje na różnych etapach życia, trzeba koniecznie dowiedzieć się, jaki jest nasz patron, ciało niebieskie, pod którego jesteśmy wpływem.

Ile kosztuje Kosmogram?

Profesjonalny kosmogram kosztuje od 300 do 500 zł. Zalecane jest jednak dobrze zorientować się w temacie, zanim zdecydujemy się na zakup gotowego kosmogramu. W internecie można spotkać całą masę stron oferujących usługi astrologów. Niektóre z tych osób mogą być zwykłymi naciągaczami niemającymi nic wspólnego z astrologią. Przed zakupem kosmogramu warto zasięgnąć opinii o osobie i stronie na forum tematycznym. Na forum astrologicznym można też wyłapać polecaną stronę lub osobę do wykonania profesjonalnego kosmogramu. Zdecydowanie odradza się kupowanie kosmogramu z pojawiających się na stronie reklam czy okienek, które kuszą niską ceną.

JAK STWORZYĆ WŁASNY KOSMOGRAM?

Tworzenie własnego kosmogramu nie jest proste. Jeśli nie jest nam znana tematyka astrologii, nie będzie nam łatwo zinterpretować wynik. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu narzędzi internetowych, które nam w tym pomogą. Można skorzystać z kalkulatora kosmogramów lub aplikacji do tworzenia kosmogramów. Na początku trzeba przygotować dane o sobie:

 • datę urodzenia,
 • godzinę urodzenia, im dokładniejsza, tym lepiej,
 • miejsce urodzenia.

Jeśli nie znamy na przykład dokładnej godziny swoich urodzin, to nic nie szkodzi. Nawet bez tego da się stworzyć kosmogram. Tyle tylko, że nie będzie on tak dokładny. Do stworzenia kosmogramu możemy posłużyć się jednym ze znanych kalkulatorów:

 • Just Astrology Things – to kalkulator, który analizuje wpisane dane i pokazuje je w tabelkach, chociaż nazywany jest kalkulatorem kosmogramu, to prezentuje na kole mało precyzyjną kalkulację. Warto od niego zacząć, jeśli jesteśmy osobą początkującą w tematyce astrologii.
 • Cafe Astrology-to jeden z najpopularniejszych kalkulatorów, jest on jednak w języku angielskim, więc aby go odczytać niezbędna będzie podstawowa znajomość tego języka. Ten kalkulator także będzie dobrym narzędziem dla osób początkujących.
 • Astro Seek – kolejny kalkulator z podstawowymi funkcjami dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Dzięki przejrzystej grafice jest bardzo przystępny w obsłudze. Chociaż jest w języku angielskim, to jest bardzo intuicyjny i nieskomplikowany w obsłudze.
 • Astrodienst – to bardziej zaawansowany kalkulator, który z kolei ma bardzo zaawansowane funkcje, z jego pomocą stworzymy bardzo szczegółowy kosmogram.

Po wybraniu kalkulatora kosmogramu wystarczy wpisać swoje dane w odpowiednie miejsca i zlecić obliczenia. Wiele kalkulatorów oprócz wydruku koła kosmogramu pokazuje wstępną interpretację. Warto jednak być świadomym tego, że takie darmowe narzędzia to tylko zwykłe aplikacje, które nie zawsze dobrze odczytają dane. Zdecydowanie lepiej jest zagłębić się samemu w temat i przeanalizować kosmogram po swojemu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł