Fryzury intymne – depilacja, wzorki i pomysły na stylizacje

5
(1)

Moda na oryginalne fryzury intymne nie jest dzisiaj już żadną nowością – ba! Bardzo często kobiety rezygnują z depilacji całkowitej, stawiając właśnie na pomysłowe, niebanalne fryzurki, które w piękny sposób uatrakcyjnią ich sfery wrażliwe. Co jest na czasie i co wybieramy najchętniej?

Popularne fryzury intymne

Warto zacząć od tego, że wiele kobiet wciąż krępuje się wybrać do profesjonalnego salonu kosmetycznego specjalizującego się czy to w depilacji czy w tworzeniu fryzur intymnych, decydując się na ich samodzielne wykonanie. Nie jest to oczywiście problem, o ile dobrze się do tego przygotujemy. Kluczem są: właściwe maszynki do golenia (koniecznie z ostrymi ostrzami, które pozwolą na wykonanie wymarzonej fryzurki), pianki i żele ułatwiające golenie oraz chroniące przed podrażnieniami oraz odrobina wprawy. Większość kobiet podkreśla, że pierwsza, druga próba samodzielnego wykonania ciekawej fryzury bywa trudna, ale każdy kolejny raz jest już prostszy i wychodzi zdecydowanie łatwiej i szybciej!

Jakie fryzury na start?

  • Klasyczna fryzurka pod bikini – wymaga takiego przycięcia włosków, dzięki któremu nie będą one wystawać poza granice ulubionego bikini. W tym przypadki goli się pachwiny aż do granicy majtek, wewnętrzną stronę ud i miejsce na majtkami, szczególnie jeśli bikini jest typu biodrowego, mocno wciętego (niski stan).
  • Pas startowy – fryzurka wygląda dokładnie tak, jak się nazywa. Klasyczny past startowy jest trójkątem lub prostokątem znajdującym się u góry sfer intymnych, a cała reszta poniżej i na bokach – dokładnie wygolona. Można powiedzieć, że taki pas wskazuje wprost drogę do celu!
  • Serce – wyobraź sobie serce między udami! Dokładnie tak goli się włosy łonowe, pamiętając tu o zachowaniu miękkich krawędzi serca i opływowości kształtu. Ważne: włos w tej fryzurce goli się pod różnymi kątami, co w przypadku skóry dość wrażliwej może powodować podrażnienia.
  • Martini – zgrabny trójkącik skierowany jednym wierzchołkiem w dół. Precyzyjny i minimalistyczny, z usuniętymi włoskami z zewnętrznych warg sromowych. Taki trójkąt (skojarzenie z kieliszkiem, w jakim podaje się Martini) można też dodatkowo przycinać od góry by był bardziej spłaszczony.
  • Błyskawica – efektowna fryzurka, którą samodzielnie jest wykonać dość trudno, ale nie ma rzeczy niemożliwych! Klucz to precyzyjne golenia i duża uwaga.

Na koniec, warto wspomnieć, że w modzie, poza wystylizowanymi fryzurkami jest również klasyczny „busz”. Jedynym, na co trzeba w jego przypadku zwracać uwagę jest odpowiednie przycinanie włosków (np. do wygodniejszego ich układania się w granicach bielizny) oraz stosowanie produktów nawilżających i zmiękczających włoski w tym obszarze.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł