Dla kogo fryzura z grzywką? Modne fryzury z grzywką 2022

0
(0)

Poszukując sposobu na odmianę swojego wizerunku, wiele kobiet decyduje się na fryzurę z grzywką. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ grzywki są bardzo modnym rozwiązaniem, które jednocześnie nie wymaga od nas bardzo drastycznej metamorfozy. Część pań jednak obawia się tej fryzury, ponieważ nie wiedzą, jaka grzywka jest aktualnie modna oraz jaki jej rodzaj będzie im pasować. Przybliżmy więc modne fryzury z grzywką, które stały się prawdziwym hitem w 2022 roku. 

Fryzura z grzywką: komu pasuje?

Pokutuje mit, że fryzura z grzywką nie pasuje każdemu i może wyglądać niekorzystnie. Tymczasem to nie do końca prawda. Owszem, może zdarzyć się, że dana osoba nie będzie wyglądała dobrze, ale dzieje się tak w przypadku gdy grzywka jest niedopasowana do jej kształtu twarzy czy reszty fryzury. Decydując się na grzywkę warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów – pierwszym z nich jest właśnie kształt naszej twarzy. Inna grzywka sprawdzi się w przypadku twarzy owalnej, pociągłej – wówczas może być długa i gęsta, inna zaś w przypadku gdy mamy twarz okrągłą lub kwadratową. Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest rodzaj oraz gęstość włosów. Jeśli nasze włosy są cienkie i proste grzywka powinna być wycieniowana. Na modne grube i ciężkie grzywki mogą zaś zdecydować się te panie, które posiadają burzę naturalnych włosów. Mówiąc więc najprościej, odpowiednio dobrana grzywka pasuje każdemu. 

Jaka grzywka w 2022?

Trendy dotyczące grzywek i ich kształtów dynamicznie się zmieniają. Pora więc odpowiedzieć jaka grzywka w 2022 roku była najmodniejsza? Było ich kilka. Pierwszym rodzajem jest długa, falowana grzywka opadająca na boki fryzury. To cienkie pasma włosów, które nie zasłaniają całego czoła lecz doskonale odświeżają fryzurę. Modne były również proste, gęste grzywki sięgające aż do linii brwi, czyli tzw grzywki francuskie. Miłośniczki oryginalnych, drapieżnych cięć często wybierały zaś bardzo krótkie grzywki o geometrycznym, prostym cięciu bez cieniowania. 

Modne fryzury z grzywką: włosy krótkie

Zaletą grzywek jest z całą pewnością fakt, że pasują one zarówno do fryzur krótkich, jak i do długich włosów. Panie, które posiadają włosy krótkie mogą zdecydować się na asymetryczną, cieniowaną grzywkę, którą zaczesuje się na bok. Taka grzywka prezentuje się bardzo młodzieńczo i nieco zawadiacko. Do krótkich włosów dobrze pasuje również grzywka bardzo krótka, której linia sięga do połowy czoła. Jest to jednak wybór dobry dla pań odważnych, które lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem i nie boją się niecodziennych fryzur. Grzywka do włosów krótkich może być także długa i ciężka – wówczas warto stylizować ją za pomocą żelu do włosów, by sprawiała wrażenie rozwianej przez wiatr, lekko potarganej. 

Modne fryzury z grzywką: włosy półdługie

Włosy półdługie to bardzo często wybierany przez kobiety rodzaj fryzur. Są jednocześnie bardzo kobiece i praktyczne. Jaka grzywka będzie najmodniejsza w przypadku włosów półdługich? Ciekawym pomysłem jest zestawienie fryzury w stylu boba z prostą obciętą, geometryczną grzywką. Jest to jednak cięcie dość odważne. Znacznie częściej panie decydują się na boczną grzywkę, która lekko przysłania czoło i opada po jednej stronie twarzy tworząc lekką, pełną kobiecości falę. 

Modne fryzury z grzywką: włosy długie

W przypadku włosów długich mamy sporo możliwości, jeśli chodzi o wybór rodzaju grzywki. Aktualnie najmodniejsza jest jednak fryzura z grzywką francuską, która stała się prawdziwym hitem. Czym jest? Grzywka francuska to nic innego jak grzywka gęsta i długa, którą wydziela się już od czubka głowy. Może być ona prosta, ale również asymetryczna lub wydłużająca się po bokach. Dzięki temu, że końcówki grzywki są wycieniowane nie sprawia ona, że fryzura wygląda na ciężką.

Posiadaczki włosów długich z powodzeniem mogą również stawiać na wydłużoną grzywkę, która sięga aż do brody i modelowana jest na boki. Dwa cienkie pasma włosów, które układamy w naturalną falę doskonale podkreślą kości policzkowe i sprawią, że rysy twarzy delikatnie się wyostrzą. 

Modne fryzury z grzywką: włosy kręcone

Osoby posiadające włosy kręcone wiedzą doskonale, że znalezienie kształtu grzywki, który będzie do nich pasował bywa trudne. Nie oznacza jednak, że jest niemożliwe. Panie, które posiadają włosy kręcone mogą zdecydować się na fryzury z grzywką opadającą na boki lub długą i dość gęstą. Wówczas będzie mogła się ona swobodnie falować i nadal prezentować się doskonale. Ciekawie wyglądają również grzywki asymetryczne o dość dużej długości. Unikamy w tym przypadku grzywek bardzo krótkich, prostych. Gdy wydobędziemy skręt z włosów mogą one bowiem nieestetycznie odstawać i nie wyglądać korzystnie. 

Czy fryzura z grzywka odmładza?

To kolejne pytanie, które często pojawia się np. na forach internetowych dotyczących urody. Pora więc jasno na nie odpowiedzieć. Czy fryzura z grzywką odmładza? Owszem, jest to jeden z najprostszych sposobów na to, by odjąć sobie lat. Niesforna, wycieniowana grzywka kojarzy się z młodością i energią i doskonale sprawdza się jako sposób na odmłodzenie swojego wyglądu. Co więcej, grzywka może również zamaskować widoczne zmarszczki na czole, co również sprawia, że wyglądamy młodziej. 

Jak sprawdzić czy dobrze wyglądam w grzywce?

Wiele kobiet, zanim zdecyduje się na wykonanie grzywki u fryzjera chce mieć pewność, że będzie wyglądać w niej korzystnie. To całkowicie zrozumiałe, ponieważ zapuszczenie włosów z grzywki do normalnej długości pozostałych pasm może zająć od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Jak sprawdzić, czy będziemy wyglądać w grzywce dobrze? Istnieje kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zaczesanie pasma włosów z tyłu na czoło – wówczas uzyskamy efekt ‘grzywki”, który może pozwolić nam ocenić, czy taki element pasować będzie do naszej twarzy. Niestety, ciężko ocenić w jaki sposób będzie prezentowała się całość fryzury, ponadto jest to rozwiązanie jedynie dla pań, które posiadają długie włosy. Możemy jednak wykorzystać możliwości, jakie daje nam internet. W sieci nie brakuje stron i aplikacji, w których możemy sprawdzać jak będziemy wyglądać w poszczególnych fryzurach, w tym również w tych z grzywką. Wystarczy jedynie zrobić sobie zdjęcie lub przesłać wcześniej wykonane selfie. Niezastąpionym sposobem jest również rozmowa z fryzjerem. Dobry profesjonalista jest w stanie dopasować rodzaj grzywki do urody i cech swojej klientki i podpowiedzieć najlepsze rozwiązania.

Jak układać fryzury z grzywką?

Istnieje wiele sposobów na układanie fryzury z grzywką. Jak robić to prawidłowo? Przede wszystkim unikajmy kosmetyków do stylizacji, które sprawią, że grzywka będzie ciężka, sztywna lub oklapnięta na czoło. Lepiej zrezygnować więc z mocno obciążających kosmetyków takich jak woski czy gumy. Jednym z dobrych sposobów na układanie fryzury z grzywką jest zastosowanie pianki do włosów na mokre pasma a następnie wymodelowanie jej za pomocą okrągłej szczotki czy suszarki. Pamiętajmy, że sposób stylizacji fryzury z grzywką powinien być dopasowany do jej rodzaju. Wówczas efekt będzie satysfakcjonujący. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł