Delikatne tatuaże damskie – przegląd inspiracji

Original public domain image from Flickr
0
(0)

Wykonanie tatuażu na damskim ciele jest doskonałym sposobem na jego atrakcyjną ozdobę, ale zwykle przy pierwszym takim rysunku tuszem, większość z nas decyduje się na coś delikatnego. Z jednej strony ma to być forma „przetestowania” tego, jak będziemy się z tatuażem czuły, a z drugiej chęć subtelnego ozdobienia ciała, bez szokowego efektu dla siebie i innych.

Jakie delikatne tatuaże damskie wybieramy najczęściej?

Na listę modnych, softowych tatuaży damskich, które nie zajmują na ciele wiele miejsce, a mogą być jego zgrabną ozdobą są przede wszystkim:

  • Motywy roślinne i zwierzęce umieszczane na mniej widocznych częściach ciała (np. nadgarstek od spodu, kostka, wewnętrzna strona palca, łopatka, przedramię czy przestrzeń pod obojczykiem). Modne są: motylki, pszczoły, dmuchawce, róże, tulipany, listki, ptaszki, czterolistne koniczynki, miniaturowe smoki, twarze zwierząt (kot, pies), ślady łapek, słoniki szczęścia,
  • Wzory kosmiczne – gwiazdka, planeta z orbitami, księżyc, małe komety, ciągi gwiazd sunące za sobą, słońce, półksiężyc, różne wariacje międzygalaktycznych konstelacji itd.
  • Elementy inspirowane podróżami jak np. samoloty, palmy, maleńkie bezludne wyspy, postaci nawiązujące do rdzennych mieszkańców zapomnianych państw, mini budowle Majów, samochody, motocykle
  • Motywy uczuciowe: wszelkiej maści serduszka, zarówno pojedyncze, podwójne, splecione ze sobą, przebite strzałą Amora, pęknięte na pół, kolorowe, czarne, jak i np. usta wygięte w grymasie rozczarowania czy wydęte jak do pocałunku itd.
  • Napisy i daty – niezmiennie modne! Mogą to być pojedyncze słowa, zbitki wyrazów ale i całe cytaty, które są dla nas ważne. Do tego najczęściej pisane alfabetem rzymskim daty, o których nigdy nie chcemy zapomnieć lub które z jakiegoś powodu mają nam towarzyszyć na ciele do końca życia.
  • Wzory związane z naszymi wartościami: tu przekrój pomysłów jest chyba największy. Od delikatnych tatuaży kojarzących się z dziećmi i rodziną, przez motywy dotyczące miłości, wiary, zaufania, przyjaźni, lojalności, aż po wzory będące wyrazem buntu wobec świata, władzy, prób podporządkowania kobiety stereotypom itd.

Oczywiście, o wzory na delikatne tatuaże damskie możemy też pytać bezpośrednio w salonach tatuażu. Większość z nich posiada specjalistyczne katalogi, w których znaleźć można setki, jak nie tysiące opcji na oryginalne i zarazem subtelne w wyrazie rysunki na ciele. Najważniejsza jest tu spokojna, przemyślana decyzja, dzięki której po wyborze i wykonaniu tatuażu, będziemy się nim cieszyć, a nie jego wstydzić!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł