Czym są rzęsy objĘtoŚciowe i jak się je robi?

0
(0)

Głębokie spojrzenie podkreślone idealną oprawą rzęs to marzenie większości kobiet i jednocześnie rzadkość, jeśli chodzi o naturalne posiadanie takich długich, jedwabistych, gęstych rzęs. To właśnie dlatego wiele z nas decyduje się na różne metody powiększania rzęs, m.in właśnie na tzw. metodę objętościową. Co ona daje i co ją cechuje?

Modne rzĘsy objĘtoŚciowe – od A do Z

Terminem rzęsy objętościowe określa się każdą z opcji przedłużania rzęs, której poziom jest wyższy niż 1:1 (na jedną rzęsę naturalną – jedna doklejana). Najczęściej mówimy tu o stylizacjach 3D oraz 4D, które z racji na skomplikowanie ich wykonania, robi się praktycznie wyłącznie w dobrych salonach kosmetycznych, a nie samodzielnie. Do metod objętościowego przedłużania rzęs zalicza się tzw. rzęsy Russian Volume czy Hollywood Effect.

W praktyce: w metodzie 3D do każdej 1 naturalnej rzęsy dokleja się 3 sztuczne, a w 4D do jednej naturalnej odpowiednio 4 sztuczne. Efektem są naprawdę robiące wrażenie, grube, gęste rzęsy, które w niezwykły sposób podkreślają spojrzenie.

  • Hollywood Effect – w perfekcyjny sposób imituje naturalne rzęsy, dzięki czemu całość nie tworzy wrażenia sztuczności i jest daleka od „maski”.
  • Russian Volume lub Russian Style – wyróżnia się długimi rzęsami na całej długości, przy minimalnej różnicy w długości włosów jeśli chodzi o kąciki oka. Specjaliści podkreślają tu, że ta metoda objętościowa jest polecana kobietom odważnym, wyjątkowo ceniącym wyrazistość spojrzenia.
  • Ultra Light Effect – często nazywana najskromniejszą i najbardziej delikatną metodą objętościowego przedłużania rzęs. Stosują ją głównie osoby o bardzo cienki i słabych rzęsach, do których niemożliwe byłoby wykonanie np. 3D czy 4D
  • Metoda piórkowa – polecana dla kobiet, których rzęsy mają mniejszą różnicą długości. W efekcie „po” jest bardzo subtelna, delikatna.
  • Kim Camelia – kojarzona ze spojrzeniem celebrytki Kim Kardashian. W tej opcji włoski o często bardzo różnej długości przykleja się do naturalnych nie w sposób idealnie równy, ale taki, by układały się w efekt cieniowanie. Wyjątkowo piękne!

Jak ściąga się takie rzęsy po czasie? Można to zrobić bezpośrednio w salonie kosmetycznych, ale i samodzielnie, w zaciszu własnej łazienki. Wykorzystuje się do tego naturalne tłuszcze, które w łatwy sposób rozpuszczą klej doklejonych rzęs i sprawią, że zwyczajnie „zsuną” się one z rzęs naturalnych.

Koszt wykonania przedłużenia metodami objętościowymi zależy od salonu, w którym się je wykonuje oraz bezpośredniej metody. Średnio trzeba się tu liczyć z cenami od 150 do nawet 550 zł.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł