Czym jest refleksologia twarzy i jak to wygląda?

2,5
(2)

Specjalne uciskanie tkwiących w naszej skórze receptorów, wykonywane tak, żeby pobudzić i zarazem odprężyć miejsca szczególnie zaniedbywane, to właśnie refleksologia twarzy. Nierzadko mówi się o niej jak o „leczeniu dotykiem”, ponieważ pobudza zarówno samą twarz, jak i neurony przekazujące określone sygnały w kierunku różnych organów wewnętrznych.

Refleksologia twarzy i jej korzenie

Warto wiedzieć, że choć proces refleksologii może się nam wydawać czułym masażem twarzy, graniczącym nierzadko z pieszczotą, to jego historia wcale nie narodziła się w czasach nowoczesnych. Sięga ona starożytności, która jako pierwsza skupiła się na punktowej wrażliwości ludzkiego ciała. Pierwszą, już zupełnie współczesną „mapę” punktów refleksologicznych opracowane dopiero w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych, ale jest ona zbiorem wiedzy setek poprzednich pokoleń.

Wrażliwość twarzy – to punkt szczególnie ważny w całej refleksologii. To właśnie pod skórą naszej twarzy znajduje się prawie sześćset ukrytych „przycisków”, których punktowe pobudzanie masażem, wibracją czy głaskaniem, może zdziałać dla organizmu prawdziwe cuda. Ucisk ten, a następnie jego puszczenie, wprowadzają ciało w wyjątkowy stan – zarówno fizycznego, jak psychicznego zdrowia.

Co daje taki masaż twarzy?

  • Wydatnie poprawia krążenie twarzy i skóry, pobudzając ją do aktywności i odblokowując sfery, które dotąd były na niej stłumione
  • Podnosi poziom energii życiowej
  • Wspomaga odzyskanie równowagi, świeżości patrzenia na świat
  • Koi stres, napięcia nerwowe i łagodzi niepokój
  • Równoważy emocje
  • Może działać przeciwbólowo
  • Wspomaga łagodzenie i likwidowanie problemów z bezsennością
  • Przyspiesza zapamiętywanie, pozwala zapomnieć o problemach z koncentracją
  • Stosuje się go często przy wyczerpaniu psychofizyczny, stanach depresyjnych i lękowych oraz chorobach nerwów twarzy

Punkty twarzy, a organy wewnętrzne. Każdy z około 600 punktów twarzy jest w jakiś sposób powiązany z odpowiadającymi mu organami ciała, mięśniami i krwiobiegiem. Dla przykładu środek czoła przypisany jest całej głowie i jego masaż może ją skutecznie pobudzić, ukoić zmysły, wyrównać emocje. Łuki brwiowe odpowiadają temu, co dzieje się w naszych ramionach. Nos – stanowi kręgosłupa. Uciskanie i masaż bruzd wargowo-nosowych idealnie stymuluje uda, a kiedy specjalista dotyka żuchwy, poprawia stan receptorów w kolanach i łydkach. Cały ten proces jest niezwykle ciekawy i co ważne: zupełnie bezbolesny. Nie ma tu miejsca na igły, jak np. w akupunkturze, a kluczem do prawidłowego wykonania masażu refleksologicznego jest sam dotyk opuszkami palców i kciuka.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 2,5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł