Czym jest ombre włosów i komu pasuje?

Kiev, Ukraine. Original public domain image from Wikimedia Commons
0
(0)

Klasyczna stylizacja włosów na trend ombre to takie ich farbowanie, które nasadę włosa pozostawia ciemną, a końcówki mocno rozjaśnia. Z racji na specyficzny efekt takiego zabiegu, nie jest on jednak polecany każdemu ani do każdej długości włosa. Kto powinien po taką fryzurę sięgnąć, a komu lepiej będzie jej unikać?

Ombre włosów – dla kogo?

Kobietami, które ombre na włosach zachwyci najbardziej są przede wszystkim posiadaczki włosów o długości średniej i długiej. Styliści twierdzą nawet, że im dłuższe włosy, tym ciekawiej będzie wyglądała całość, dając pole do popisu jeśli chodzi o poziomowanie rozjaśnionych końcówek. Szczególnie ciekawie włosy ombre prezentują się u pań, który struktura włosa jest lekko lub mocniej falowana – w tym przypadku efekt robi ogromne wrażenie!

Dla kogo nie? Nie poleca się takiej koloryzacji kobietom o włosach krótkich i cienkich – w tym przypadku nie uda się wydobyć pełnego efektu ciemnej nasady i jasnych końcówek, a dodatkowo na włosach bez objętości, wcale nie będą one dobrze wyglądać. Ciekawostką jest też fakt, że z ombre raczej powinny zrezygnować osoby o suchych i mocno przesuszających się włosach – tu już samo farbowanie i rozjaśnianie może je dodatkowo zniszczyć.

Ile kosztuje ombre na włosach?

Ceny tej stylizacji są ściśle uzależnione od długości włosów i renomy fryzjera, które ją wykona. W średnich widełkach mówimy tu jednak o kwotach od minimum 100 do ok 400 zł. Można pokusić się o farbowanie samodzielne, w domu, ale to niestety jest odradzane wszystkim tym, którzy nigdy nie robili ani ombre, ani nie łączyli podczas jednego zabiegu dwóch różnych farb, nie wspominając już o użyciu tonera czy umiejętności dekoloryzowania włosów.

Sombre czy ombre? Przed podjęciem decyzji dobrze jest wiedzieć, że do wyboru mamy właśnie te dwa osobne sposoby koloryzacji. Sombre jest bardzo delikatne i tu różnica między nasadą głowy, a końcówkami nie jest tak mocna, jak w przypadku ombre. Efekt będzie słabszy, ale może być to dobry pomysł na zasadzie „spróbowania” takiej farbowania przed właściwym ombre. Pozwoli to nam zobaczyć się w naturalnej, lekkiej fryzurze z jasnym dołem i ciemną górą, ale nie przysporzy „wizualnego szoku”.

Pielęgnacja po koloryzacji włosów na ombre jest jedną z kluczowych rzeczy dla długiego utrzymania ładnego efektu i jednocześnie zadbania o kondycję włosa. To ważne, ponieważ mocne rozjaśnienie końcówek osłabia włos, dlatego stosuje się to odżywcze maski (koniecznie z półki wygładzającej włos i dociążającej go) oraz olejowanie włosa przynajmniej raz w tygodniu przy wykorzystaniu dobrych preparatów.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł