Czy warto zrobić sobie warkoczyki syntetyczne?

5
(1)

Komu pasują warkoczyki syntetyczne?

Warkoczyki syntetyczne to jeden ze sposobów na zagęszczenie i wydłużenie włosów. W Polsce w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. Decydują się na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni i co ciekawe, nie ma granicy wiekowej. Nie można więc powiedzieć, że warkoczyki syntetyczne to domena nastolatków, bo nie raz zobaczymy je u dorosłych kobiet, czy też mężczyzn w kwiecie wieku. Warkoczyki syntetyczne można by rzec, są bardziej związane ze stylem życia niż z wiekiem.

Komu pasują warkoczyki syntetyczne? Odpowiedź jest prosta – temu, kto ma swoje włosy, temu, kto lubi się wyróżniać, tak naprawdę każdemu, kto się na nie zdecyduje. Warkoczyki syntetyczne występują w różnych kolorach i długościach, więc tak naprawdę każdy może wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj. Najważniejsze jest by współgrały z naszym stylem ubierania się i sposobem bycia.

Ile kosztują warkoczyki z włosów syntetycznych?

Warkoczyki syntetyczne kosztują od 400 do 800 zł. Wszystko zależy od tego, gdzie je zrobimy. Można zdecydować się na kupno włosów syntetycznych na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych, wtedy koszt będzie mniejszy. Zostanie jeszcze kwestia wplecenia ich we własne włosy. Zaletą warkoczyków syntetycznych jest to, że można je wykonać w domu, nie jest bowiem jakąś specjalną filozofią przyczepienie sztucznych włosów do naturalnych. Jeśli jednak mamy włosy krótkie, bądź delikatne i chcemy uzyskać efekt wow, lepiej oddać się w ręce specjalisty i nie ryzykować utratą własnych kosmyków. Włosy syntetyczne może nie są jakieś bardzo ciężkie, ale jeśli nieumiejętnie wpleciemy je w swoje własne, może się okazać, że włosy będą na tyle poplątane, że po zdjęciu trzeba je będzie mocno skrócić, by wróciły do dobrej formy. 

Jak zaplatać warkoczyki syntetyczne?

Warkoczyki syntetyczne mogą być zaplatane na wiele sposobów. Chociaż zrobienie fryzury z pomocą włosów syntetycznych polega na wplataniu kolorowych pasm, to fryzur można wymyślić kilka. Warkoczyki syntetyczne można zaplatać luźno lub tuż przy skórze głowy, można robić grube warkocze lub cieniutkie warkoczyki. Wszystko zależy od gęstości włosów i upodobań klienta. Warkoczyki zwykle zaplatane są ręcznie, chociaż niektórzy używają specjalnych maszynek. Zrobienie fryzury z użyciem syntetycznych warkoczyków trwa kilka lub nawet kilkanaście godzin. 


Jak długo można nosić warkoczyki syntetyczne?

Warkoczyki syntetyczne powinno się nosić około 3 miesięcy. Po tym czasie włosy będą się kołtunić i fryzura straci efekt. Warto zadbać przy tym o swoje włosy, aby po zdjęciu warkoczyków nie były bardzo mocno wyniszczone taką niecodzienną fryzurą. Pamiętajmy też o tym, że włosy nam cały czas rosną, a po trzech miesiącach na pewno pojawi się odrost. Pozostaje jeszcze kwestia naszych naturalnych włosów. Jeśli są delikatne i cienkie, mogą nie dać rady dźwigać przez dłuższy czas syntetycznych włosów.

Jak myć warkoczyki syntetyczne?

Mycie włosów, w które wplecione są warkoczyki syntetyczne bywa uciążliwe. Należy bowiem najpierw przygotować płukankę. Wlewamy do miski szampon, który mieszamy z ciepłą wodą. Przychylamy głowę tak, by możliwe było zanurzenie wszystkich warkoczyków w wodzie z szamponem. Na głowę warto wylać kolejną porcję wody z szamponem, by umyć włosy u nasady. Bardzo ważne jest, by podczas mycia dokładnie spłukać szampon z głowy i warkoczyków. Jeśli zrezygnujemy z mycia włosów na czas noszenia warkoczyków lub jeśli będziemy myć głowę niedokładnie, zostawiając na włosach resztki szamponu, nie zdziwmy się, że pojawi się łupież. Warkoczyki syntetyczne osuszamy ręcznikiem bez pocierania, jedynie poprzez wyciskanie nadmiaru wody. Syntetyczne włosy schną bardzo długo, a owinięte w ręcznik nawet całą noc. Odradza się suszenie włosów suszarką. Dlatego należy się raczej uzbroić w cierpliwość i wziąć pod uwagę czas zabiegu mycia i schnięcie, jeśli zamierzamy potem gdzieś wyjść, szczególnie jeśli zdecydowaliśmy się na warkoczyki syntetyczne zimą.

Czy warkoczyki syntetyczne niszczą włosy?

Fryzura z użyciem warkoczyków syntetycznych jest bardzo efektowna, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że niestety może bardzo obciążać włosy. W przypadku włosów cienkich i słabych może się okazać, że po zdjęciu warkoczyków będą nadawać się jedynie do ścięcia w celu zregenerowania ich i wzmocnienia. Warto o tym wiedzieć, zanim zdecydujemy się na modną fryzurę z warkoczykami syntetycznymi. To, że warkoczyki syntetyczne mocno obciążają włosy to fakt. Nieodpowiednio wykonana fryzura może spowodować zniszczenie własnych włosów. Jest to jeden z dobrych argumentów, aby jednak nie robić samemu takich warkoczyków, a oddać się w ręce profesjonalisty. Chociaż propozycja zrobienia warkoczyków w domowym zaciszu może być bardzo kusząca, bo warkoczyki takie można kupić za kilkanaście złotych. Jednak chyba gra nie jest warta świeczki, bo utrata własnych włosów to nic przyjemnego. Lepiej zainwestować, niż później żałować.

Warkoczyki syntetyczne na krótkich włosach

Warkoczyki syntetyczne można wplatać w różnej długości włosy. Najlepiej prezentują się co prawda na włosach dłuższych, ale to nie znaczy, że osoby z krótkimi włosami nie mogą sobie na nie pozwolić. Zaleca się jednak, by włosy miały minimalną długość 7-8 cm. Krótsze włosy mogą nie utrzymać ciężaru tych sztucznych.

Warkoczyki syntetyczne blond

Warkoczyki syntetyczne można kupić w wielu kolorach. Można śmiało stwierdzić, że mamy tutaj do wyboru wszystkie kolory tęczy. Jednym z najpopularniejszych kolorów warkoczyków syntetycznych to kolor blond. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, warkoczyki w takim kolorze są niezwykle uniwersalne i mogą posłużyć do niezauważalnego zagęszczenia naturalnych włosów. Kobiety, które chcą wydłużyć lub zagęścić swoją fryzurę wybierają syntetyczne włosy w kolorze bardzo zbliżonym do własnego koloru. Nawet jeśli odcień nieco się różni to takie warkoczyki wyglądają efektownie tworząc pięknie przenikające się pasemka.

Warkoczyki syntetyczne męskie

Warkoczyki syntetyczne męskie wplatane są nieco inaczej niż damskie. Wiąże się to z długością włosów. Nie da się ukryć, że jednak większość panów ma włosy krótsze niż kobiety. Dlatego warkoczyki syntetyczne męskie wplatane są na obszarze czubka głowy, boki i tył zwykle zostają wygolone. Tak zaplecione warkoczyki syntetyczne wyglądają naprawdę niezwykle efektownie. To, że ten styl wyplatania warkoczyków syntetycznych u panów jest najbardziej popularny nie znaczy, że jedyny. Zawsze znajdą się panowie, którzy zażyczą sobie inne upięcie, a w dzisiejszych czasach ważny jest przecież klient. Jak to mówią „nasz klient, nasz pan”.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł