Czy ćwicząc z gumami można schudnąć?

0
(0)

Zdrowy styl życia to sztuka tworzenia odpowiednich dla ciała i duszy nawyków. Bycie ,,fit” to nie tylko karnet na siłownię. To także odpowiedzialne wybory żywieniowe oraz tak zwana aktywność potreningowa. Nie trzeba jednak podpisywać umowy na pobliskiej siłowni i zamawiać cateringu dietetycznego, żeby poprawić nasze zdrowie, sylwetkę i samopoczucie. Wystarczą małe kroki podejmowane w kuchni, by jakość jedzenia, które dostarczamy naszemu organizmowi znacznie się polepszyła. A co z ćwiczeniami? W końcu efektywny trening kojarzy nam się z instruktorem, ogromem wyposażenia i całą tą fitnesową otoczką. Okazuje się jednak, że równie szybkie i zadowalające efekty przynosi trening w domu. Wystarczy odrobina samozaparcia i systematyczności, by poprawić komfort naszego życia, nabrać siły oraz wysmuklić sylwetkę. Istnieje mnóstwo gotowych zestawów ćwiczeń i masa różnorodnych treningów dostępnych w Internecie. Nie trzeba nawet specjalnie szukać- w dobie wszechobecnych trenerów personalnych i prowadzonych przez nich social mediów pomysły same się nasuwają. Jednym z popularnych pomysłów na trening w domu są ćwiczenia z gumą oporową. To nie tylko propozycja nie wymagająca zaawansowanego sprzętu, ale także dająca niesamowitą ilość możliwych kombinacji ćwiczeń. 

Jak ćwiczyć z gumą w domu?

Jak ćwiczyć z gumą w domu, by trening był bezpieczny? Jak przy każdej tego typu aktywności fizycznej bardzo ważna jest rozgrzewka. Nie rozgrzane ciało podatne jest na urazy. Musimy o tym pamiętać, by nie zrobić sobie krzywdy. Jako, że trenujemy w domowym zaciszu, to mamy komfort, jeśli chodzi o strój. Same gumy również nie wymagają od nas specjalnych ubrać. Ich materiał nie jest w żaden sposób drażniący dla skóry- możemy postawić zarówno na długie jak i krótkie spodnie, legginsy czy dresy. Wystarczy kawałek miejsca, zestaw gum oporowych i opcjonalnie mata fitness.

Czy ćwiczenia z gumą coś dają?

Czy ćwiczenia z gumą dają szybkie i zadowalające efekty? Tak. Zdecydowanie szybsze niż standardowy trening bez użycia siły oporu. Dzięki gumom nasze mięśnie wykonują cięższą pracę, co przekłada się na ich szybszy wzrost. Ćwiczenia z gumą przede wszystkim budują masę mięśniową. Są idealną propozycją, jeśli chcemy wysmuklić i rozbudować naszą sylwetkę Nie jest to trening aerobowy i cario, więc nie przyniesie nam szybkiej utraty tkanki tłuszczowej. W połączeniu z ćwiczeniami spalającymi nadmiar kalorii przyniesie jednak podwójnie zadowalające efekty. Ćwiczenia z gumami bardzo poprawiają wytrzymałość naszego ciała.

Czy ćwicząc z gumami można schudnąć?

Ćwiczenia z gumami są treningiem siłowym. Opór stawiany przez gumy wymusza na naszych mięśniach cięższą pracę a co za tym idzie- szybszy przyrost. Nie jest to zatem typowy trening cardio dzięki któremu szybko pozbędziemy się zbędnych kilogramów.  Mimo wszystko ćwiczenia z gumami jak każdy wysiłek fizyczny pomaga nam zachować deficyt kaloryczny niezbędny do utraty wagi, ponieważ do jego wykonania potrzebny jest spory nakład energii. 

Jakie ćwiczenia z gumą na brzuch?

Przykładowym zestawem ćwiczeń na daną partię ciała z użyciem gum oporowych będzie w naszym wypadku trening brzucha. Oto 3 podstawowe ćwiczenia, które nadadzą się nawet dla początkujących. Jeśli nie wiesz jak zacząć swoje ćwiczenia z gumą oporową, śmiało możesz skorzystać z tej propozycji. 

Syrenka- klęcząc zaczepiamy środek taśmy o palce naszych stóp, jednocześnie chwytając jej końce dłońmi. Kładziemy się w ten sposób na brzuchu. Łokcie ugięte blisko ciała,dłonie przy barkach. Prostujemy ręce przed sobą unosząc jednocześnie ugięte nogi. Rękami staramy się zatoczyć koło. 

Brzuszki na stojąco- gumę zaczepiamy porządnie tam, gdzie mamy możliwość. Powinna ona znajdować się około 30 cm nad naszą głową. Chwytamy za jej koniec i trzymając staramy się wykonywać jak najpełniejsze skłony do podłogi. 

Krokodylki- gumę mocujemy na wysokości pasa obydwoma końcami tak, by nas obejmowała. Plecy mają być skierowane do miejsca, do którego zamontowaliśmy gumę. Robimy przysiad, następnie opieramy się rękoma o podłogę i wykonujemy pompkę. Przyciągamy nogę do klatki piersiowej a następnie wyskakujemy w górę. Całość powtarzamy w zależności od naszych możliwości.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł