Cuckold, czyli zdrada kontrolowana – co to jest i o co chodzi?

0
(0)

Czy istnieje zdrada kontrolowana? Czy są sytuacje, w których kochająca się para może wzajemnie pozwolić sobie na więcej niż odrobinę swobody i idącą za nią cielesną niewierność, czerpiąc z tego jednoczesną satysfakcję? Cuckold to termin, który w dużym uproszczeniu właśnie to oznacza! Jak to możliwe? Jakie są zasady? Sprawdzamy!

Modny cuckold: fetysz, zrozumienie czy droga do problemów w związku?

Termin „cuckoldry” skracany do „cuckold” oznacza wprost parę (związek nieformalny, małżeństwo czy inny typ relacji), w którym jeden z partnerów ma prawo do zdrady, a drugi nie ma z tym problemu i wyraża zgodę. Brzmi jak fantazja? Wcale nie! Takie zdrady naprawdę mają miejsce, chociaż nie zawsze kończą się tak, jak zakłada ta luźna reguła.

Zalety: możliwość zyskania seksualnej odskoczni od obecnego partnera i przeżycia czegoś intensywnego z kimś innym, bez straty związku i kłamania. Szansa zrealizowania swoich fantazji z kimś innym, ale i podtrzymania seksualnej aktywności wtedy, gdy partner w związku z pewnych powodów nie może się kochać wystarczająco często lub po prostu ma mniejszy temperament.

Wady: duże ryzyko tego, że po zdradzie, mimo wcześniejszych ustaleń i aprobaty partnera, związek nie będzie już taki sam, a któraś ze stron „nie przerobi” ciśnienia i relacja się rozpadnie.

Ciekawostki:

  • Hotka lub HotWife – tak określa się kobietę, która w relacji cuckoldry ma prawo do zdrady. W takich układach, co ciekawe, to właśnie kobiety są częściej tymi, które zdradzają w sposób kontrolowany! Partner bywa obserwatorem (ale niekoniecznie) i daje „zielone światło”.
  • Niektóre osoby w związku wprost czerpią satysfakcję z tego, że ich partner jest z kimś innym. Działa to na nie podniecająco i stymulująco.
  • O kontrolowanej zdradzie mówi się znacznie częściej wśród par, które swój seks opierają na BDSM niż tych, które nie lubią w łóżku eksperymentów.
  • W USA co piąta para, wg oficjalnych szacunków, decyduje się na odskocznię na zasadach cuckoldu.
  • Określenie zdrady kontrolowanej nawiązuje do fetyszu nazywanego candaulizmem, czyli fantazją seksualną związaną z chęcią obserwowania swojej partnerki w miłosnych objęciach i podczas ekstatycznych przeżyć z innym mężczyzną. Candaula był starożytnym władcą Lidii (państwo Azji Mniejszej), który podekscytowany urodą swojej żony chciał, by pokazała się nago jego żołnierzom. Kobieta odmówiła i została za to zamordowana (tak, tak, to brutalna część tej historii), ale od tej pory Caundala stał się niejako symbolem i patronem dla tych mężczyzn, których kręci zdrada ukochanej.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł