tatuaże kwiaty – delikatne, na ramieniu, na ręce, wzory

4,8
(4)

Kwiaty to zdecydowanie jeden z popularniejszych motywów tatuaży, jakie wykonujemy. Najczęściej wybierany jest przez panie, choć nie brakuje również mężczyzn, którzy decydują się na ich wytatuowanie. Nie ma w tym nic dziwnego, tatuaże kwiaty mogą być nie tylko piękną ozdobą ciała ale również mieć znaczenie symboliczne. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej symbolice kwiatów oraz sprawdźmy w jaki sposób możemy wytatuować je na swoim ciele.

Co symbolizuje tatuaż kwiat?

Tatuaż z kwiatowym motywem niejedno ma imię. Ogólnie tatuaż kwiat kojarzy się z delikatnością, kobiecością, pięknem przyrody. Warto jednak mieć świadomość, że bogactwo kwiatów występujących w naturze sprawia, że każdy tatuaż może symbolizować coś innego. Przykładowo, tatuaż z kwiatem lotosu może być symbolem równowagi, spokoju i harmonii zaś tatuaż kwiat magnolia to symbol kobiecości, piękna, godności i czystości. Tak naprawdę, za pomocą tatuażu kwiatowego możemy przekazać każdą emocję i wartość – wystarczy jedynie wybrać odpowiednią roślinę. 

Jaki kwiat na tatuaż?

Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej kwiatom, które można wytatuować na ciele i ich znaczeniom. Jednym z najbardziej popularnych kwiatów, które chętnie tatuują nie tylko kobiety, ale również mężczyźni jest bez wątpienia róża. Symbolizuje miłość – zarówno tę spełnioną, jak i nieszczęśliwą. Najczęściej wybieranym kolorem jest oczywiście czerwony, który również kojarzy się z miłością, namiętnością i romantyzmem. Nie brakuje jednak wzorów tatuaży z białą różą (która może oznaczać niewinność) oraz z różą w kolorze czarnym, która może symbolizować żałobę. Kolejnym kwiatem, który również często symbolizuje tęsknotę po kimś kto odszedł jest lilia. Warto jednak mieć świadomość, że jest to również symbol czystości i dobra. 

Wiele osób wybiera tatuaże kwiaty polne. One również mogą mieć różną symbolikę. Przykładowo tatuaż z motywem niezapominajki może oznaczać dla nas pamięć o kimś bliskim, zaś tatuaże w bratki bardzo często tatuowane są przez dwie osoby, które w ten sposób utrwalają na ciele symbol swojego braterstwa, przyjaźni. 

Bardzo popularnym kwiatowym tatuażem jest tatuaż chryzantem. Czerwone oznaczają pasję i gorące uczucie. Jeśli zaś zdecydujemy się na złote chryzantemy możemy przekazać nimi swoje pozytywne podejście do życia.

Wśród innych popularnych kwiatów, które możemy sobie wytatuować wymienić możemy irys (symbol nadziei), piwonię (symbol bogactwa i luksusu) czy mak (będący symbolem namiętności ale również płodności i pomyślności).

Faktem jest, że mnogość odmian kwiatów sprawia, że nasze możliwości wyboru rośliny są prawie nieograniczone a tatuaż może mieć symbolikę, którą sami mu nadamy. Nie dziwi więc, że motywy kwiatowe są tak popularne. 

Tatuaże kwiaty – na jakim miejscu na ciele je wykonać?

Wiemy już, jakie tatuaże kwiaty są najpopularniejsze oraz co mogą symbolizować. Gdzie jednak wykonać taki tatuaż? Istnieje wiele miejsc na ciele, na których będzie on prezentował się korzystnie, dlatego też każda osoba może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie.

Pierwszą propozycją są tatuaże kwiaty na rękę. To bardzo często wybierany motyw, kwiatowy tatuaż może być wówczas niewielki lub mieć postać bransoletki. Taki rodzaj tatuażu najczęściej wybierają panie, którym zależy na tym, by był on widoczną ozdobą. Tatuaże kwiaty na nadgarstku prezentują się kobieco i delikatnie, co dla wielu pań ma ogromne znaczenie.

Możemy oczywiście zdecydować się na bardziej wyrazisty tatuaż kwiat na ramieniu. Często ma on postać, która pozwala łączyć go również z innymi wzorami tworzącymi tzw. rękaw – czyli całkowicie wytatuowaną rękę od barku aż do dłoni. Takie tatuaże najczęściej wybierają panowie, choć nie brakuje również kobiet, które cenią sobie duże wzory. 

Jeśli zależy nam na tym, by wzór nie był widoczny na co dzień możemy zdecydować się na tatuaże kwiaty na plecach lub na brzuchu. Nie będą one widoczne np. w miejscu pracy, jednak stanowią bardzo ciekawą ozdobę, która zwróci na siebie uwagę podczas plażowania czy zabawy w klubie.

Dużą popularnością cieszą się również tatuaże kwiaty na nodze. Obecnie panie chętnie tatuują okolice kostek i stóp oraz uda. Innymi miejscami, które możemy ozdobić kwiatowym motywem są obojczyki, dekolt a nawet szyja. Dlatego też zarówno osoby, które chcą mieć duże i widoczne tatuaże, jak i te, które preferują delikatne zdobienia ciała mogą znaleźć idealne rozwiązanie. 

Inspiracje – tatuaże kwiaty

Chcąc wykonać tatuaż kwiatu warto przejrzeć już dostępne w sieci wzory i ich wykonania. Pomoże nam to znaleźć projekt, który odpowiada naszym potrzebom oraz upodobaniom. Obecnie większość osób stawia na kolorowe tatuaże kwiaty, co jest całkowicie zrozumiałe, ponieważ motywy roślinne o wiele atrakcyjniej prezentują się gdy są wykonane nie tylko czarnym tuszem. Nie da się jednak ukryć, że motyw kwiatowy może być również wytatuowany na czarno, w sposób tradycyjny. 

Ciekawą propozycją są delikatne tatuaże kwiaty. Te minimalistyczne wzory są delikatne, niewinne i świetnie pasują do kobiet, którym zależy na tym, by tatuaż był niewielki a jednocześnie zdobił i podkreślał ich urodę.

Popularne są również tatuaże kwiaty z napisem. Połączenie kwiatowego motywu z cytatem, ważnym słowem, imieniem czy datą sprawia, że napis jest ciekawszy i bardziej przyciąga uwagę.

Niektóre osoby decydują się na wykonanie tatuażu kwiatu w stylu geometrycznym lub abstrakcyjnym. To również ciekawy pomysł, który z pewnością wyróżni nas z tłumu i sprawi, że nasz tatuaż będzie wyjątkowy. 

Poszukując inspiracji na tatuaż z kwiatowym motywem warto spotkać się z dobrym tatuatorem, którego styl wykonania prac nam odpowiada. Dobrzy artyści zajmują się bowiem nie tylko wykonywaniem tatuażu na ciele ale również samodzielnie projektują i rysują wzory tatuaży. Wystarczy powiedzieć im jaki kwiat chcemy wytatuować, co ma oznaczać oraz gdzie na ciele ma zostać wykonany by tatuator przygotował nam kilka ciekawych projektów, które zgodne będą z naszymi upodobaniami i oczekiwaniami. 

Podsumowując, tatuaże kwiaty to bardzo uniwersalny, popularny motyw, który możemy dopasować do siebie. Pamiętać jedynie musimy o tym, że aby tatuaż taki rzeczywiście był ozdobą naszego ciała powinien być wykonany w sprawdzonym salonie, który cieszy się dobrymi opiniami. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4,8 / 5. Liczba głosów 4

Bądź pierwszy i oceń artykuł