Charmsy, czyli zawieszki do bransoletki Pandora.

4
(1)

Biżuteria to element ubioru znany ludzkości od pradawnych czasów. Już nasi najdalsi przodkowie przyozdabiali ciała i urozmaicali swój wygląd wszelkiego rodzaju przywieszkami, naszyjnikami czy bransoletkami i pierścieniami. Choć rodzaj biżuterii, którą akurat wybieramy zmienia się wraz z modą, to jest ona przez te wszystkie lata nieodłącznym elementem wyrażania siebie. Modyfikujemy ją i personalizujemy tak, aby jak najbardziej wpisywała się w nasze osobiste upodobania i oddawała charakter, który chcemy wyrażać poprzez wygląd. Jednym ze sposobów na zindywidualizowaną ozdobę jest wybór charmsów. Charmsy to rodzaj biżuterii, czy może dokładniej dodatków do biżuterii. Najczęściej występują w postaci zawieszek, koralików czy breloczków. Mogą być przypinane do bransoletki lub naszyjnika, są więc elementami wymiennymi, które możemy sami dowolnie komponować wedle własnych upodobań i wizji. 

Pandora charmsy.

Firmą,  która była autorem oryginalnych charmsów jest Pandora. To właśnie oni wprowadzili na rynek modę na bransoletki z wymiennymi zawieszkami, czyli właśnie charmsami, które można komponować wedle uznania i tworzyć wyjątkowe, spersonalizowane zestawy. Firma Pandora charmsy produkuje z najwyższej jakości materiałów jak choćby ze srebra, srebra platerowanego 18- karatowym złotem lub srebra platerowanego 14- karatowym złotem. Zawieszki wykańczane są ręcznie. Mamy więc pewność, że oryginalne Pandora charmsy będą dopracowane w każdym calu. Bransoletki te mimo ceny, która wynika oczywiście z ich jakości, bardzo szybko zyskały na popularności. To z kolei sprawiło, że twórcy zaczęli rozszerzać swoją ofertę o kolejne pozycje. W tym momencie sklep Pandora ma całe kolekcje tematyczne ozdobnych przywieszek do biżuterii. Znajdziemy wśród nich tematykę natury, zwierząt, świąt czy współpracę z innymi znanymi markami. Nie zabraknie charmsów na specjalne okazje, takie jak rocznice czy urodziny. Dzięki temu przywieszki te stały się nie tylko obiektem pożądania kobiet na całym świecie, ale także są niebywałym zbawieniem i zawsze trafionym prezentem dla panów chcących docenić swoje bliskie osoby. 

Bransoletki na charmsy.

Charmsy są to wymienne zawieszki, które możemy dowolnie komponować i tworzyć własne zestawy. Najczęściej przywiesza się jej do bransoletek. Bransoletki na charmsy oferuje oczywiście sama firma Pandora, czyli  twórca pomysłu. W ofercie odnajdziemy cztery rodzaje. Pierwszym są bransoletki typu bangle o prostym i tradycyjnym zapięciu. Możemy także zdecydować się na bransoletki łańcuszkowe a także te ściągane o łatwej i szybkiej regulacji. Oprócz tego Pandora oferuje nam także bransoletki skórzane. Oprócz rodzaju zapięcia do wyboru mamy także oczywiście rodzaj metalu. W ofercie odnajdziemy bransoletki platerowane złotem, różowym złotem czy też te wykonane ze srebra. Co ważne, wszystkie z nich są na tyle uniwersalne, że dopasują się do wszystkich dostępnych w sklepie charmsów i będą tworzyć spójną całość. 

Apart charmsy.

Wraz ze wzrostem popularności genialnego rozwiązania, jakim stały się kultowe charmsy, motywem tym zainteresowało się więcej firm. Jedną z nich był choćby Apart. Co prawda kolekcja tego sklepu nie dorównuje klasycznej, oryginalnej Pandorze, ale konkurencja stara się nadążać za trendami i oczekiwaniami klientów bez zarzutów. Plusem o którym warto wspomnieć jest to, że Apart mimo renomy swojej firmy wciąż pozostaje nieco tańszym zamiennikiem oryginalnej Pandory. 

Charmsy Yes.

Kolejną firmą, która w odpowiedzi na potrzeby klientów poszerzyła swój asortyment o charmsy jest Yes. Oni również postanowili zawrzeć w ofercie symbole w postaci zawieszek, które pozwolą nam zachować wyjątkowe pamiątki a z nimi wspomnienia na dłużej. Jeśli chodzi o ceny i szerokość asortymentu, to można śmiało porównać tę firmę do poprzednio opisywanego Apartu. 

Charmsy oryginalnie są autorstwa firmy Pandora. Opisaliśmy też pokrótce ofertę innych wiodących producentów biżuterii na naszym rynku. Nie oznacza to jednak oczywiście, że tylko one posiadają w ofercie charmsy. Ze względu na popularność te unikatowe zawieszki doczekały się wielu zamienników. Jak to z zamiennikami bywa, zależnie od źródła będą one jednak lepszej lub nieco gorszej jakości. Co więcej- w internecie odnajdziemy oferty kupna odpowiedników oryginalnych charmsów Pandory, które wyglądają niemal identycznie jak oryginał. Kosztują często nawet zaledwie ? ceny markowych ozdób. Jak łatwo się domyślić, oszczędność pieniędzy wiąże się jednak z oszczędnością na materiałach i wykonaniu.Jak oprócz ceny można łatwo odróżnić oryginał od zamiennika? Jeśli poszukujemy przywieszek charms na internetowych aukcjach, to bardzo ważną wskazówką jest sposób opisu produktu. Wiele replik będzie posiadało w tytule aukcji nazwę firmy, z której oryginalnie pochodzi wzór charmsa. Jeśli oferta zawiera markowy produkt, to w jej tytule nie powinno pojawiać się słowo ,,do”. ,,Przywieszka Pandora” będzie więc wskazywała na oryginalność produktu. Jeśli jednak w opisie aukcji widnieje napis ,,przywieszka do Pandora” to mamy do czynienia z zamiennikiem. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o bransoletki. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł