Kim Jest Hanna Konarowska – Kariera, Partner, Dzieci

4
(1)

Hanna Konarowska jest córką znanej aktorskiej pary Joanny Szczepkowskiej i Mirosława Konarowskiego. Sama poszła w ich ślady. Znana jest z występów w wielu polskich serialach i filmach, poza tym występuje w teatrze i udziela swojego głosu jako aktorka dubbingowa. Co wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego?

Kim jest Hanna Konarowska?

Hanna Konarowska to polska aktorka teatralna i filmowa. Urodziła się 24 maja 1983 w Warszawie. Pochodzi z rodziny aktorskiej. Jest prawnuczką Jana Parandowskiego, wnuczką aktora Andrzeja Szczepkowskiego, córką aktorów Joanny Szczepkowskiej i Mirosława Konarowskiego oraz młodszą siostrą aktorki Marii Konarowskiej.

Aktorstwa uczyła się za granicą. W 2006 roku ukończyła The Lee Strasberg Theatre and Film Institute, czyli nowojorski Instytut Teatralny i Filmowy, zdając Eksternistyczny Egzamin dla Aktorów Dramatu.

Hanna Konarowska — kariera

Hanna Konarowska wystąpiła w wielu polskich filmach i serialach. Znana jest z seriali takich jak: Na dobre i na złe, Na Wpólnej, Pitbull, Ojciec Mateusz, M jak Miłość, Przyjaciółki, Druga szansa oraz Barwy szczęścia. Zagrała również w kilku filmach. Obejrzeć ją można w Lejdis, Wkręceni 2, Nad życie czy Polandja.

Jest również aktorką teatralną. Na deskach zadebiutowała w spektaklu Trzy Siostry Czechowa w reżyserii Nataszy Perry Brook i Krystyny Jandy, gdzie wcieliła się w rolę Iriny. Spektakl był grany przez siedem lat w Teatrze Polonia. Grała także w Miłość ci wszystko wybaczy (również Teatr Polonia) i Czerwonych kometach (Teatra 2.Strefa). W ADHD i inne cudowne zjawiska. Wykład nieprzewidywalny występowła ze swoją matką Joanną Szczepkowską. Od 2022 roku można oglądać ją w spektaklu Pozytywni.

Hanna Konarowska ma na swoim koncie również dubbing. Wcieliła się m.in. w postacie grane przez amerykańską aktorkę oraz wokalistkę Arianę Grande. Były to produkcje realizowane przez stację Nickelodeon, takie jak Victoria znaczy zwycięstwo, Szwindel czy Sam i Cat.

W 2019 roku Hanna Konarowska otrzymała nominację w kategorii najlepsza aktorka do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

Hanna Konarowska — PARTNER, DZIECI

Aktorka przez dziesięć lat była związana z aktorem Jakubem Wonsem, z którym doczekała się córki Zofii (2011). Niestety związek nie przetrwał, para rozstała się w 2017 roku. Jakub Wons zaczął być widywany z Anną Muchą.

Krótko po rozstaniu, Hanna Konarowska związała się z Łukaszem Nowińskim. W 2018 roku para powitała na świecie córkę Hannę, a w 2019 roku doszło do zaręczyn. Aktorka mocno chroni swoją prywatność i nie zdradza, czym zajmuje się jej obecny partner. Wiadomo jedynie, że mężczyzna nie pracuje w branży aktorskiej.

Hanna Konarowska i Łukasz Nowińskim pobrali się we wrześniu 2021 roku. W planach było huczne wesele na minimum 150 osób, ale pandemia pokrzyżowała plany. Aktorka musiała zadowolić się skromną imprezą w restauracji na Saskiej Kępie. Po śubie Hanna Konarowska przyjęła nazwisko męża.

14 lutego 2022 roku para przywitała na świecie swoje drugie dziecko – syna.

I od dziś Walentynki mają dla mnie sens. 14.02.2022 nic już więcej nie pisze, bo po co. – napisała na Instagramie pod zdjęciem ze szpitala.

Hanna Konarowska-Nowińska — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @hannakonarowska.nowinska. Aktualnie obserwuje ją 4891 osób. Można obejrzeć tam zarówno zdjęcia prywatne, jak i te związane z pracą. Nie jest jednak zbyt aktywna, a posty zamieszcza nieregularnie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł