Moda na maskę

W modzie uwielbiam to, że potrafi dostosować się do każdych okoliczności. Nawet w skrajnych sytuacjach, gdy myślenie o wyglądzie odkładamy na drugi plan, moda niepostrzeżenie wkracza do akcji i pojawia się niczym głodny krwi komar, którego nie da się przepędzić za żadne skarby. I kradnie całe show. Nie inaczej jest w przypadku pandemii i wymogu noszenia maseczek ochronnych. Ten przepis uruchomił kreatywność, a pośród wszystkich elementów garderoby, teraz to właśnie maseczka znajduje się w centrum uwagi.

Ma ku temu sprzyjające warunki: jakie miejsce bardziej przykuwa uwagę niż twarz? A to właśnie połowa jej powierzchni musi być osłonięta z powodu rozporządzenia, jakie 16 kwietnia 2020 roku wprowadził premier, Mateusz Morawiecki. Oczywiście premier nie nakazał noszenia maseczek (zwłaszcza tych z logo LV, czy Chanel), ale branża modowa nie mogła nie wykorzystać tej niszy do wypromowania trendu na efektowne ochraniacze do twarzy. 

Kreatywność rodzi się w trudnościach, a takie miały miejsce gdy na początku pandemii dostęp do jednorazowych maseczek był niemożliwy. Nawet za zaporową cenę. Wówczas firmy odzieżowe przebranżowiły swoją politykę ofertową na produkcję okryć twarzy. I wyszło im to rewelacyjnie. Wówczas do obiegu weszły maseczki bawełniane, ze specjalną przegródką na filtr. Nowy wynalazek zdeklasował jednorazowy pierwowzór do tego stopnia, że ceny chirurgicznych maseczek momentalnie poszybowały w dół. Gdyby ich producenci wiedzieli, że w modzie pieniądze liczone są w mniej matematyczny, a bardziej emocjonalny sposób, nie byliby tacy zdziwieni.

Zwłaszcza, że w dobie pandemii firmy produkujące modowe maseczki ochronne wykazały coś, co w czasach zarazy jest bezcenne: empatię. Wielu producentów zdecydowało się przekazać część dochodów ze sprzedaży swoich wyrobów na walkę z koronawirusem lub pomoc dla służby zdrowia. Piękny cel, piękna twarz. Wszystko się zgadza. 

Zobaczcie przegląd ciekawych maseczek ochronnych:

Ilustracje: Unsplash / Instagram

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.