Ivanka Trump zamyka swoją markę odzieżową

Ivanka Trump poinformowała, że zamyka swoją firmę odzieżową. Córka prezydenta USA postanowiła zawiesić przygodę z modą na rzecz pracy w roli doradcy do spraw promocji zatrudnienia kobiet, jaką pełni w Białym Domu. Nieoficjalnie mówi się, że powody tej decyzji są zupełnie inne. 

Według doniesień branżowych mediów, sprzedaż internetowa ubrań z metką Ivanki Trump spadła o 55% w przeciągu ostatniego roku. Jak podaje agencja Reutera, członkowie rodziny Donalda Trumpa spotykają się z masową krytyką ze strony społeczeństwa, odkąd został on prezydentem.  To właśnie moment zaprzysiężenia Donalda Trumpa na głowę Stanów Zjednoczonych Ameryki był początkiem końca 11-letniej firmy odzieżowej. 

Ivanka Trump sprzedawała nie tylko sukienki i dodatki, ona przede wszystkim sprzedawała marzenia o byciu kobietą doskonałą. Z kochającą rodziną, dziećmi, pięknym ciałem, zadbanymi włosami i wolnym czasem na fitness. Jej wizerunek był częścią biznesu, z którego profity czerpali także jej wspólnicy. Jeśli córka multimiliardera ma tak dużą siłę rażenia w zachęcaniu klientek do wydawania pieniędzy, to jaką będzie miała siłę, gdy dodatkowo stanie się córką prezydenta jednego z najpotężniejszych krajów na świecie? Jednak nikt nie zakładał scenariusza, który miał nadejść wraz z przejęciem władzy przez Donalda Trumpa.

Gdy w grę wchodzi polityka, bardzo trudno ustalić prawdę – nie inaczej jest w tym przypadku. Według The New York Times’a, część opozycji Trumpa użyła swoich wpływów lobbując markę odzieżową jego córki. Być może brzmi to infantylnie, ale jeśli nie jesteś właścicielem francuskiego domu mody z wielopokoleniową tradycją i słynnym nazwiskiem na szyldzie, to sprzedaż produktów w prestiżowych gigantach branżowych jest sporym osiągnięciem. A jeśli ten sam gigant z dnia na dzień wykopuje się za drzwi – jest to jeszcze większy cios. Marketingowa porażka, nie do nadrobienia. Tak się właśnie stało w przypadku marki Ivanki Trump, której pozbył się Nordtorm – amerykański gigant odzieżowy. I choć sam Donald Trump interweniował w tej sprawie, to tym razem jego gniew zdał się na nic. Władze sklepu oznajmili, że zrezygnowali z marki Ivanki Trump, gdyż jej produkty źle się sprzedawały nie tylko w Stanach, ale także w Kanadzie. 

Ivanka Trump's Clothing Line To Close After Poor Earnings

Za namową ojca, Ivanka Trump próbowała reaktywować swoją działalność modową, dogadując się ze sprzedawcami w Azji, ale ten pomysł okazał się jedynie dolaniem oliwy do ognia. Pełniąca funkcję doradcy do spraw promocji zatrudniania kobiet Ivanka skierowała na siebie falę krytyki pracownic, wyzyskiwanych w chińskich fabrykach. Jak się domyślacie, w tym wypadku politycy wyjątkowo posłuchali głosu skarżącego się ludu i dosłownie zdeptali Ivankę i jej binzesowe pomysły.

W taki oto sposób Ivanka Trump została przyparta do muru i pod płaszczem poświęcania się polityce, zawiesiła działalność swojej firmy. 37-latka od końca marca 2017 roku jest prawą ręką swego ojca i oficjalnie nie bierze wynagrodzenia za pracę w Białym Domu. W oficjalnym oświadczeniu stwierdziła, że nie wyklucza reaktywacji swojej firmy odzieżowej, jednak w najbliższej, przewidywalnej przyszłości chce się poświęcić karierze politycznej w Waszyngtonie. 

Ta historia jest o tyle ciekawa, że w niej nie chodzi o pieniądze. Trumpowie mają ich jak lodu i ani w przypadku prezydentury Donalda Trumpa, ani biznesów jego córki, nie o nie tutaj chodzi. Gra toczy się o ambicje i władzę, których jak się okazuje – ani nie da się kupić, ani nigdy nie można być ich pewnym. 

Fortune Most Powerful Women Summit - Day 1
Zdjęcia: Getty Images

Stopka 1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.