Wszystkie jesteśmy księżniczkami

Dziś, 19 maja o godzinie 12 odbył się ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle – wydarzenie, którym żył cały świat od momentu ogłoszenia ich zaręczyn. Złośliwi twierdzą, że zwykła dziewczyna – aktorka o średniej popularności – złapała pana Boga za pięty, a ja chcę Ci udowodnić, że każda z nas może być księżniczką. 

To był ślub jak z bajki: msza w królewskiej kaplicy St. George’s na zamku w Windsorze, kareta z 1902 roku, suknia zaprojektowana (i trzymana w tajemnicy do ostatnich sekund) przez Clare Waight Keller z domu mody Givenchy, kompozycje kwiatowe tworzone przez najlepszych florystów (na co dzień współpracujących z tak ekskluzywnymi markami jak Dior, Hermes i Alexander McQueen), ponad 2600 zaproszonych gości. Szacuje się, że wesele państwa młodych kosztowało 32 miliony funtów. Czy tak huczny ślub zagwarantuje szczęście młodej parze? Jestem przekonana, że oni tej gwarancji nie potrzebują.

Prince Harry Marries Ms. Meghan Markle - ProcessionPrince Harry Marries Ms. Meghan Markle - Procession

Gdy książę Harry poznał Meghan od razu wiedział, że jest kobietą jego życia. To bez wątpienia była miłość od pierwszego wejrzenia. Nie przejmował się falą krytyki pod adresem ukochanej, choć można było ją przewidzieć. Jego wybranka przeczyła najważniejszym zasadom królewskiego protokołu, o czym społeczeństwo nie chciało zapomnieć. Wytykano Meghan, że jest Amerykanką, że jest o trzy lata starsza od księcia, że ma czarnoskórą mamę i przede wszystkim – nieudane małżeństwo zakończone rozwodem. Jednak to nie zniechęciło Harry’ego do walki o miłość swojego życia. Wiedział, że gdy świat bliżej pozna Meghan, zakocha się w niej jak on. Miał rację – gdy para wyruszyła w oficjalną trasę po kraju, Brytyjczycy ulegli urokowi Markle. Co ich przekonało do zmiany zdania? Ciepło, bijąca od niej prawda i szczere uczucie, którym bez problemu afiszowali się zakochani. Pokazali zupełnie inny wizerunek królewskiej pary, niż był przedstawiany społeczeństwu do tej pory. Brytyjczycy to kupili, ja też.

ksiezniczka 1.jpgJeśli mam być szczera, nigdy nie przepadałam za Meghan Markle. A że obejrzałam wszystkie odcinki „Suits”, mogłam się na nią napatrzeć. Z całą (aktualną) sympatią, stwierdzam, że niestety jest słabą aktorką, bo przekonała mnie dopiero wtedy, gdy wraz z księciem Harrym udzielili pierwszego wspólnego wywiadu. Zobaczyłam w niej niesamowitą szczerość i radość (i dopiero wtedy dostrzegłam jej fizyczne piękno). Sposób, w jaki patrzyła na przyszłego męża, a on na nią. Jak się o sobie wyrażali – to musi być prawdziwa miłość, to widać na kilometr. Oni to pokazują. 

Prince Harry Marries Ms. Meghan Markle - Windsor CastlePrince Harry Marries Ms. Meghan Markle - Windsor CastlePrince Harry Marries Ms. Meghan Markle - Windsor CastlePrince Harry Marries Ms. Meghan Markle - Windsor Castle

Oglądając transmisję z ich ślubu, pomyślałam sobie, że każda z nas może być Meghan Markle, każda z nas może być księżniczką i stworzyć królestwo we własnym domu, zmienić swoje życie w bajkę. Królestwem jest szczęśliwy dom, przepełniony szacunkiem, miłością i spokojem. Księciem – partner. Mężczyzna, którego wybrałaś i w którym się zakochałaś. Wzajemne uczucie tworzą wspomnienia – romantyczne chwile, które zbudowały fundament waszego związku oraz wspólnie pokonane przeszkody, które go umocniły. Ty jesteś Księżniczką – kobietą piękną (nawet, gdy aktualnie nie czujesz się zbyt atrakcyjna – każda z nas tak ma), wytrwałą, kochającą, walczącą o wasze uczucie. Zakładam, że Twój ślub nie pochłonął (lub nie pochłonie) niebotycznej sumy, której żadna z nas nie zarobi przez całe swoje życie. Prawdopodobnie zamiast karety, odwiózł Cię (lub odwiezie) pożyczony samochód, a zaproszeń nie drukowała zabytkowa maszyna z lat 30. Nie to jest w życiu ważne. Ważne, że masz u swojego boku księcia, który patrzy na Ciebie z miłością i szacunkiem, jak książę Harry na Meghan Markle. 

ksiezniczka suknia.jpg

ksiezniczka korony.jpg

Ilustracje: Edyta Klaper
Zdjęcia: Getty Images

Stopka 1

  1. To prawda, że dwoje ludzi w związku może sobie stworzyć piekło lub niebo na ziemi, tylko od nas zależy jak chcemy żyć, tylko my decydujemy o tym, czy chcemy trwać w relacji, która jest toksyczna czy poszukamy takiej, w której będziemy traktowane jak księżniczki, no i clue to chyba celebrowanie nawet najmniejszych dobrych chwil bo to one składają się na szczęście…

    Polubienie

  2. Pięknie to ujelas :* Ja się dzisiaj poryczalam oglądając relacje ze Ślubu ludzi których nie znam ….Kiedy zobaczyłam jak na siebie patrzą ..to jest najważniejsze .

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.